РЕСПУБЛІКА УЗБЕКИСТАН ВИЯВИЛА ЗАЦІКАВЛЕНІСТЬ У РОЗБУДОВІ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН З УКРАЇНОЮ, ЗОКРЕМА З СУМСЬКОЮ ОБЛАСТЮ

Робоча поїздка Надзвичайного і Повноважного Посла України до Республіки Узбекистан Миколи ДОРОШЕНКА до Кашкадар’їнської області, яка відбулася 10-12 лютого, підтвердила взаємний інтерес до активізації всебічного співробітництва між Україною та Республікою Узбекистан і поглиблення міжрегіонального співробітництва між Сумською та Кашкадар’їнською областями

Вже 15 лютого до Посольства було передано лист від Хокіма Кашкадар’їнської області на ім’я голови облдержадміністрації Василя ХОМИ із запрошенням відвідати зазначений регіон

 

Поїздка Надзвичайного і Повноважного Посла України до Республіки Узбекистан Миколи ДОРОШЕНКА була спрямована на активізацію економічного співробітництва України з однією з південних областей Узбекистану, яка має спеціалізацію у сфері тваринництва, сільського господарства, переробки плодоовочевої продукції та молока, а також запровадження міжрегіонального співробітництва з Сумською областю.

Варто зазначити, що узбецькі підприємства добре обізнані з можливостями українського машинобудування і зацікавлені у розширенні співпраці. На більшості підприємств використовується українське обладнання, здійснюється закупівля сучасних пакувальних матеріалів та інших технологій в Україні. Також узбецькі підприємства активно залучають українських технологів, зокрема у сфері переробки молока.

За умови більш активної позиції українських компаній, є реальна можливість значно збільшувати продажі обладнання для переробної промисловості.

Керівництво узбецької сторони виявило зацікавленість у розбудові відносин з Україною і, зокрема, із Сумською областю та запропонувало спільно розробити «Дорожню карту» задля активізації співробітництва з Сумщиною.

Поданий узбецькою стороною проєкт «Дорожньої карти» передбачає, зокрема, організацію заходів щодо збільшення обсягів експорту в Сумську область сухофруктів, текстильних виробів; співпрацю щодо підготовки висококваліфікованих спеціалістів нафтогазової та тваринницької галузей; підписання угод про співпрацю між вищими навчальними закладами зазначених областей України і Республіки Узбекистан; створення спільного господарства з вирощування індиків; проведення спільних молодіжних, культурно-мистецьких і спортивних заходів; промоцію туристичних послуг.

Крім того, узбецька сторона зацікавлена у проведенні бізнес-форуму щодо розвитку співпраці у сфері легкої промисловості, сільського господарства, переробної промисловості.