НА СУМЩИНІ АГРАРІЇ ТА ОРГАНИ ВЛАДИ ВИЗНАЧИЛИСЯ З АЛГОРИТМОМ ВЗАЄМОДІЇ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ МАСОВОГО ОТРУЄННЯ БДЖІЛ

Взаємодію пасічників з аграріями та органами місцевої влади щодо мінімізації кількості випадків загибелі бджіл розглянули учасники онлайн-семінару. Участь у семінарі, що відбувся під головуванням заступника директора Департаменту аграрної політики Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Андрія КРАВЧЕНКА взяв керівник апарату облдержадміністрації Ігор КАЛЬЧЕНКО

Питання щодо запобігання отруєнню бджіл та максимального збереження бджолосімей під час обробки медоносних рослин та садів агрохімікатами є актуальним для всієї України.

Начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Віктор НАУМЕНКО розповів про порядок дій пасічників, органів місцевого самоврядування в разі виникнення випадків загибелі бджіл, а також про порядок відбору зразків для лабораторного дослідження.

У ході семінару учасники обговорили ключові проблеми, які виникають між пасічниками і аграріями та внесли пропозиції для розробки єдиного алгоритму взаємодії пасічників, аграріїв і органів місцевої  влади з метою  недопущення отруєння бджіл. На Сумщині правоохоронці розслідують причини масової загибелі бджіл у вже у трьох районах.

За результатами семінару Ігор Кальченко запропонував встановлення постійного діалогу на всіх рівнях за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, сільгосптоваровиробників, об’єднань пасічників та окремих пасічників. Мова йде про напрацювання алгоритму спільних дій, спрямованих на забезпечення безумовного виконання норм чинного законодавства України при застосуванні пестицидів та агрохімікатів.