ДЕРЖАВА ПІДТРИМУЄ МОЛОЧНІ ГОСПОДАРСТВА СУМЩИНИ

За підсумками 2019 року усіма категоріями господарств Сумської області вироблено валової продукції тваринництва на суму понад 2 млрд. гривень, у тому числі сільськогосподарськими підприємствами – 708,3 млн. гривень

Серед сільськогосподарських підприємств усіх областей України Сумщина займає 7 місце за чисельністю корів, 8 місце – за поголів’ям великої рогатої худоби та валовим виробництвом молока.

Станом на 1 січня у сільськогосподарських підприємствах області нараховується 66,2 тис. голів великої рогатої худоби, в тому числі 29,4 тис. голів корів. Місцевими підприємствами вироблено (реалізовано) м’яса – 25,4 тис. тонн, що більше минулого року – на 2,3 тис. тонн (або на 10,0 %). Надій на одну корову за 2019 рік склав 5126 кг молока, що більше до відповідного періоду минулого року на 85 кг (або на 1,7%). За 2019 рік вироблено 149,2 тис. тонн молока.

На Сумщині за результатами участі в програмі державної фінансової підтримки галузі тваринництва за напрямом: «Спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності суб’єктам господарювання, які є юридичними особами» підприємства галузі молочного скотарства отримали бюджетної дотації на суму майже 30 млн. гривень за утримання поголів’я корів у кількості 17,6 тис. голів.

Департаментом агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації подані пропозиції до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України щодо збереження цього напряму фінансової підтримки у 2020 році та підвищення розміру виплати на одну корову з 1800 до 2500 гривень.