БЛАГОУСТРІЙ РАЙОНУ ЗАСУДЖЕНИМИ ДО ГРОМАСЬКИХ РОБІТ

З метою благоустрою та упорядження об’єктів культурної спадщини м.Тростянця та Тростянецького району до дня відзначення 24-ї річниці незалежності України були проведені масові заходи з прибирання та упорядкування, до яких були залучені засуджені до покарання у виді громадських робіт, що перебувають на обліку Тростянецького районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції та на даний час відбувають покарання в КП «Чисте місто», Боромлянській, Білківській, Мартинівській, Ницахській та Зарічненській сільських радах.

У відповідності до ст. 56 КК України громадські роботи полягають у виконанні засудженим у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування. Вид громадських робіт встановлюють органи місцевого самоврядування з додержанням вимог законодавства про працю і, зокрема, щодо праці в нічний час, гігієни і безпеки праці, праці жінок та неповнолітніх.

Громадські роботи встановлюються на строк від 60 до 240 годин і виконуються не більше як чотири години на день, а для неповнолітніх - дві години на день.

Засуджений відбуває громадські роботи особисто, безоплатно за місцем свого проживання. Строк відбування громадських робіт здійснюється безперервно. В окремих випадках роботи можуть перериватися з причин медичного, сімейного або соціального характеру.

Строк відбуття громадських робіт закінчується з моменту повного відпрацювання робочих годин, визначених вироком суду. Отже, строк цього виду покарання обчислюється у годинах.

Засуджений до покарання у вигляді громадських робіт зобов'язаний виконувати установлений порядок та умови відбування покарання, сумлінно ставитися до праці на визначеному об'єкті і відпрацювати установлений для нього судом строк громадських робіт, з'являтися за викликом до кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти інспекцію про зміну місця проживання, не виїжджати без дозволу інспекції за межі України.

Ухилення від відбування громадських робіт особою, засудженою до такого покарання, є злочином, відповідальність за який передбачена ч.2 ст. 389 КК.