Інформація про стабілізацію цінової ситуації на споживчому ринку Тростянецького району станом на 06.07.2015 року

З метою забезпечення стабільної цінової ситуації на споживчому ринку Тростянецького району видано розпорядження голови Тростянецької районної державної адміністрації від 11.04.2014 №173-ОД «Про утворення комісії з моніторингу цінової ситуації на  споживчому ринку Тростянецького району».

Основним завданням комісії є забезпечення моніторингу цінової ситуації на споживчому ринку Тростянецького району.

Комісія відповідно до покладених на неї завдань:

1) розглядає дані моніторингу цін на основні продовольчі товари, заслуховує інформацію про цінову ситуацію на споживчому ринку Тростянецького району та вжиті заходи щодо її стабілізації;

2) проводить аналіз цінових процесів на ринку споживчих товарів та послуг Тростянецького району, з'ясовує причини підвищення цін;

3) при виявленні в поданих на розгляд комісії документах ознак порушень чинного законодавства подає пропозиції голові Тростянецької районної державної адміністрації щодо інформування у встановленому законодавством порядку правоохоронних та контролюючих органів;

4) за результатами проведеного аналізу вносить пропозиції щодо стабілізації цінової ситуації на споживчому ринку Тростянецького району.

За січень - червень 2015 року проведено 3 засідання комісії з моніторингу цінової ситуації на споживчому ринку Тростянецького району.

Членами комісії щомісяця  проводиться моніторинг цін на КП районної ради «Тростянецький ринок» та торгівельних закладах району. Дана інформація направляється до Департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської обласної державної адміністрації, у разі виявлення фактів істотного та необґрунтованого подорожчання основних продовольчих товарів направляються відповідні листи до контролюючих органів.

До моніторингу цін на продукти харчування  підлягають такі товари, як борошно пшеничне вищого сорту, хліб із борошна пшеничного I сорту, батон в/с, макаронні вироби, крупа гречана, рис, м’ясо птиці (кури), м'ясо свинини, сало, ковбаса варена вищого сорту, ковбаса варена I сорту, молоко (жирністю 2,5%), сметана (жирністю 20%), масло вершкове, творог, яйця курячі, цукор, олія соняшникова, крупа манна, пшенична, перлова та пшоно.

Станом на 01.07.2015 року середні роздрібні ціни на основні продукти харчування становлять: хліб із борошна пшеничного I сорту коштує 10,15 гривень за кг, борошно – 9,50 гривні за кг, яйця курячі –13,75  гривень за 10 штук, молоко – 10,50  гривень за літр, масло вершкове – 71,50 гривень за кг, творог – 36,50 гривень за кг, сметана – 31,50 гривень за кг, свинина – 72,50 гривень за кг, крупа гречана – 20,50 гривень за кг, крупа пшенична – 9,50 гривень за кг, рис – 20,50 гривень за кг, пшоно – 10,25 гривень за кг.

Поряд з цим, середні роздрібні ціни по Тростянецькому  району  протягом  I півріччя 2015 року зростали, але відповідали рівню цін по Україні. Так  у порівнянні з січнем місяцем 2015 року  зросли ціни на хліб місцевого виробника на 30%, або  на 2,30 грн.  та  на такі  продукти  харчування як:

  • цукор – на 33 %;
  • м'ясо свинини – 21%
  • сало – 30%
  • борошно – 58%
  • макаронні вироби – у 2 рази
  • рис – 41%
  • гречка – 46 %
  • пшоно – 10%
  • молоко та молочні продукти –  до 50%  тощо.

За січень – червень  2015 року під час проведення перевірок з питань здійснення виконкомами Боромлянської, Мащанської, Люджанської та Зарічненської сільських рад делегованих повноважень органів виконавчої влади був проведений моніторинг  цін на основні продукти харчування в закладах торгівлі, що працюють на території сільських рад. В ході перевірки встановлено, що при  здійсненні роздрібної торгівлі власники торговельних закладів дотримуються правил торгівлі, ціни відповідають середнім цінам по Тростянецькому району, граничні торговельні надбавки на окремі продовольчі товари,  не перевищують норм, встановлених розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації №35 від 01.02.2007 зі змінами від 28.05.2008 № 342 «Про державне регулювання цін і тарифів та внесення змін до деяких розпоряджень голови Сумської обласної державної адміністрації».

З метою забезпечення надходження доброякісних продуктів харчування тваринного та рослинного походження на агропродовольчий ринок КП „Тростянецький ринок”, лабораторією ветеринарно-санітарної експертизи постійно здійснюється контроль якості продуктів харчування, про що надаються відповідні висновки юридичним та фізичним особам, що проводять їх реалізацію на території ринку. За I півріччя 2015 року спеціалістами лабораторії  ВСЕ проведено досліджень: свинини – 468, яловичини – 59, молока – 2132, сиру – 1098, сметани – 1098, овочів – 707, риби – 369, олії – 94, яєць – 91, сала – 951, варенцю – 1668, м'яса кролів – 24, м'яса птиці – 744,  м'ясопродуктів – 216, масла солодко вершкового – 49, квашених овочів – 27, зелень (петрушка, кріп) - 59.

Планові та позапланові перевірки управлінням ветеринарної медицини в Тростянецькому районі не проводились.

З метою здешевлення цін на основні продовольчі товари, організовано на центральному ринку КП «Тростянецький ринок» щотижневі ярмарки на яких представлено аграрну продукцію місцевих виробників за доступними цінами.

За звітний період  в районі проведено 51 ярмарка, крім того,  проводилася робота по залученню суб’єктів підприємницької діяльності та місцевих товаровиробників у виставково – ярмаркових заходах Сумської області.

Крім того, у березні місяці 2015 року відділом економічного розвитку і торгівлі Тростянецької районної державної адміністрації спільно з управлінням соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації було проведено певну роботу щодо торгівельного обслуговування пільгового контингенту населення, а саме:

оновлено списки ветеранів Великої Вітчизняної війни (1941-1945 р.), які налічують інвалідів – 43 чоловіки ( в т.ч. в сільській місцевості – 15 чол.), учасників бойових дій – 19 чоловік ( в т.ч. в сільській місцевості – 13 чол.);

проведена робота з власниками 16 торговельних закладів Тростянецького району та з сільськими головами щодо організації пільгового обслуговування ветеранів ВВВ та учасників бойових дій.

З квітня місяця 2015 року даній категорії населення надаються пільги на отримання основних продовольчих товарів зі  знижкою вартості 20%  відповідно до асортиментного переліку, затвердженого розпорядженням голови районної ради від 25.09.2006 №35 «Про торгівельне обслуговування пільгового контингенту населення»: макаронні вироби – 1кг, крупи – 1кг, цукор – 1кг, масло тваринне – 0,3 кг, кондитерські вироби (печиво, цукерки) – 1 кг, рибні консерви – 1 бан., борошно – 1 кг, ковбасні вироби – 1 кг, молочні консерви – 1 бан., олія – 0,5 кг.