ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР (З ПИТАНЬ ПРОБАЦІЇ)

Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції

Контактні дані: вул. Кеніга (Заводська), 1, каб. 19, м. Тростянець, 42600, тел.: 05458 6 60 04, ел. скринька: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Графік роботи: понеділок–четвер: 09:00–18:00; п’ятниця: 09:00–16:45; обідня перерва: 13:00–13:45; вихідний: субота, неділя

Завдання і функції уповноважених органів з питань пробації визначені Законом України "Про пробацію", Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України

ПРОБАЦІЯ – ЦЕ:

1) забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень

2) надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді)

3) організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі

4) пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань)

5) допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

1) особа, щодо якої складається досудова доповідь, яка перебуває у кримінальному процесі

2) особа, засуджена до кримінального покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи

3) особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт

4) особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі

5) звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі

6) особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

1) можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін

2) збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді

3) збереження роботи та житла

4) позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

1) убезпечення громади від вчинення повторних злочинів

2) справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

1) зниження злочинності

2) зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб

3) позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет

4) дотримання міжнародних стандартів                                                                                                    

ВИДИ ПРОБАЦІЇ (передбачено Законом України "Про пробацію"):

Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді)

Наглядова пробація – здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація

Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров’я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві


«ТЕРИТОРІЯ ВПЕВНЕНОСТІ» ВЧИЛА СУМСЬКИХ ШКОЛЯРІВ ПРОТИДІЯТИ БУЛІНГУ

Ворожнеча у шкільному колективі створює бар’єри, які заважають молодому поколінню впевнено крокувати у доросле життя. Законодавчо закріплений термін «булінг» об’єднав бійки, цькування, глузування, умисне пошкодження майна в єдину проблему, вирішити яку можливо лише спільними зусиллями.
Фахівці юстиції відвідали Сумську загальноосвітню школу № 21 та провели для учнів цікавий захід «Територія впевненості», який успішно зарекомендував себе під час Всеукраїнського тижня протидії булінгу. Правники після загальної тематичної бесіди працювали з невеликими групами дітей. Так, юристи розповіли школярам про особливу форму взаємин, яка із жартівливих пустощів або незначної грубості здатна перерости в насильство – булінг.
Дітлахи брали участь у різних іграх та вирішували вправи, котрі допомогли їм розібратися з особливостями цього ганебного явища, його ознаками та способами захисту. Спеціалісти також наголосили, що не слід підтримувати тих, хто знущається з інших, оскільки пасивна участь у цькуванні сприяє розвитку протиправних відносин у шкільному середовищі. Вчасне повідомлення про факти заподіяної шкода психічному або фізичному здоров’ю однолітків, допоможе попередити повторення небажаних наслідків.


 ЗМУСИЛА БАТЬКА ВІДДАТИ МАЙЖЕ 40 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ АЛІМЕНТІВ 

Єдиний реєстр боржників – база, до якої потрапляють особи, що мають боргові зобов’язання, зокрема за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці. Своєрідний антирейтинг розчиняє свавілля безвідповідальних батьків та  відновлює економічні права молодого покоління.

Мешканець Кролевеччині заборгував своїй доньці Ірині понад 30 тисяч аліментних коштів. Фахівці юстиції, відповідно до вимог ініційованого Мін’юстом закону #ЧужихДітейНеБуває, обмежили чоловіка у праві полювання, користування зброєю, керуванням авто та виїзду за кордон. Державні виконавці звернули стягнення боргу з заробітної плати неплатника, а також арештували всі банківські вклади та майно містянина. Окрім того, за несплату аліментів понад 1 рік на кролевчанина наклали штраф у розмірі 20% від суми боргу, а це майже 6 тисяч гривень.

Проте справжнім поштовхом до погашення заборгованості стало занесення відомостей про батька до Єдиного реєстру боржників, адже потрапити на #ДошкуГаньби для громадянина означає:

  • неможливість укласти будь-яку угоду з відчуження майна;
  • неприємна публічність такої інформації. Наприклад, використовують цей реєстр і для перевірки платоспроможності громадянина – боржник не зможе отримати кредит у банку;
  • відмова у здійсненні будь-якої операції, пов’язаної з оформленням транспортного засобу.

Так чоловік погасив всю суму боргу та почав й надалі фінансово підтримувати дитину.


ЖІНКА НА ГЛУХІВЩИНІ ВІДДАЛА КОЛИШНЬОМУ ЧОЛОВІКУ ЧАСТИНУ КВАРТИРИ ЧЕРЕЗ БОРГИ 

Мати на Глухівщині втекла на 12 років від виконання батьківських обов’язків, залишивши турботи по вихованню двох дітей на чоловіка. Добробут родини жінку не хвилював, а також вона не переймалася за стабільно зростаючий борг по сплаті аліментів.

91 тисяча гривень несплачених дитячих коштів створила для глухівчанки безліч труднощів. Боржницю обмежили у правах, арештовували її кошти та майно. Описана 1/3 частина квартири, була виставлена на електронні торги «СЕТАМ». Разом з тим, батьку Олександру було запропоновано отримати у власність частку житлової площі колишньої дружини. Пропозиція фахівців юстиції Сумщини чоловіка влаштувала, тому його згода анулювала заборгованість неплатниці.

Також жінка сплатила виконавчий збір – 9 тисяч гривень та штраф у розмірі 50% від загальної суми несплачених аліментів – понад 41 тисячу гривень.


ВИХОВАНЦІ «БАРСИ» ТРЕНУВАЛИСЬ ДОЛАТИ БУЛІНГ

Всеукраїнський тиждень протидії булінгу, ініційований Мін’юстом, не оминув й обласний ліцей-інтернат спортивного профілю «Барса». Вихованці дізналися від фахівців юстиції Сумщини та працівників поліції, як не перетворити дитячі пустощі на систематичне завдання шкоди своїм одноліткам.

Правники зазначили, що #СтопБулінг – кампанія, яка створена з метою подолання неприязних відносин, котрі інколи, переростають у тривале фізичне або психологічне насильство над жертвою. Спортсменам було наголошено, що, постраждавши від цькувань, не слід шукати порятунку в замовчуванні фактів протиправних дій. Якщо не зупинити булера вчасно, то уникнути хвилювань та травм у майбутньому буде складніше.

Для більш детального розуміння теми юристи визначили характерні ознаки даного ганебного явища, а саме:

  • агресія та насильство;
  • завжди є 3 сторони (агресор, жертва, спостерігачі);
  • цькування мають систематичний характер;
  • булінг негативно впливає на фізичний та психічний стан учасників.