ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ

ЖИТТЯ БЕЗ РОДИННИХ ТУРБОТ КОШТУВАЛО СУМЧАНИНУ МАЙЖЕ 200  ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

Життя складається з моментів, котрі наповнюють його, як приємними, так і гіркими спогадами. Подібна статистика залежить від багатьох факторів, але у випадку малечі, вона значною мірою формується батьками.

Зміни у житті дорослих не пішли на користь Поліні, оскільки після розлучення батьків знизився рівень її добробуту. Причиною тому стало багаторічне небажання тата підтримувати фінансово свою доньку. Майже 110 тисяч гривень необхідно було повертати у родину, але добровільно чоловік цього робити не хотів, це й стало початком для виховання батька заходами примусу передбаченими ініційованим Міністерством юстиції законом.

Фахівці юстиції Сумщини, які завжди гостро реагували на прояви безвідповідальності під час виховання малечі, не залишили боржника без відповідних незручностей й цього разу. Арештувавши банківські рахунки, а також, наклавши заборону на користування деякими правами, юристи нарешті мали змогу спостерігати позитивні зміни у поведінці чоловіка. Останнім було погашено у повному обсязі борг, сплачено майже 55 тисяч гривень штрафу, а також 11 тисяч гривень виконавчого збору. 


РОБОТУ КРАЩЕ ОБИРАТИ ЗА ВЛАСНИМ БАЖАННЯМ, А НЕ ЗА РІШЕННЯМ СУДУ

Постанова суду про відпрацювання суспільно корисних робіт стала ефективним способом забезпечення виконання аліментних зобов’язань. Подібне покарання не дозволяє боржникам виправдовуватись відсутністю місця роботи та, як наслідок, доходу.

Небажання працювати подарувало чоловікові купу вільного часу, яку він повністю приділяв веденню антисоціального способу життя. Наслідком такої життєвої позиції стало накладене вето на сплату аліментів. Довіра до батька поступово згасала, а борг накопичувався, подібний розвиток подій не залишив осторонь фахівців юстиції Сумщини.

Правники відкрили виконавче провадження та ознайомили неплатника із санкціями закону #ЧужихДітейНеБуває. Кролевчанина було обмежено у правах, а на його кошти та майно накладено арешт. Тривала несплата аліментів дозволила юристам скласти протокол про адміністративне правопорушення, пізніше його було позитивно розглянуто у суді. Відпрацьовані чоловіком години зменшили заборгованість перед родиною на більш ніж 2 тисячі гривень. Наступні заходи примусу зведуть борг на нівець.

Варто зазначити, що з початку 2019 року на Кролевеччині діти отримали 3,7 мільйона гривень аліментних коштів. 


ВИРОК СУДУ ЗМУСИВ МАТІР РОЗПОЧАТИ ТРУДОВІ БУДНІ З МІТЛОЮ В РУКАХ

Для батьків метою всього життя є дитина, зокрема її розвиток, добробут та щастя. Проте існують випадки, коли малеча не отримує належної уваги. 

Неповнолітня Оксана росла без тата, а мати за небажання займатися її вихованням, була позбавлена батьківських прав. Опікун виконував роль двох найрідніших для дитини людей, в той час коли мешканка Тростянця задовольняла лише власні потреби та поступово накопичувала борг по виплаті аліментів. Зростаючий рівень заборгованості привернув увагу фахівців юстиції Сумщини, які відреагували накладенням санкцій за злісне ухилення від виконання обов’язку по утриманню дитини.

Правниками не лише застосували до неплатниці обмеження, передбачені законом #ЧужихДітейНеБуває, а й склали протокол про адміністративне правопорушення, який згодом було позитивно розглянуто у суді. 240 годин суспільно корисних робіт принесли результат, як жінці, так і місту. Також це дозволило повернути частину боргу, зменшивши його на 5 тисяч гривень. Мати стала на стежку відповідального батьківства, проте це – лише початок. Обмеження прав, арештовані банківські рахунки й майно залишаться з жінкою до погашення заборгованості у повному обсязі.


67 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ БОРГУ СТАЛИ ПРИЧИНОЮ ВІДМОВИ У ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ 

При перетині державного кордону мешканець Шосткинського району отримав відмову через 67-тисячний борг по аліментах. Дане тимчасове обмеження неплатників є одним із дієвих важелів впливу закону #ЧужихДітейНеБуває, який передбачає посилення відповідальності за недбале ставлення до підростаючого покоління.

«Шосткинець тривалий час ігнорував свого 13-річного сина Сашка, внаслідок чого утворився борг у розмірі 56 тисяч гривень.  Байдужа поведінка чоловіка призвела не тільки до накладення фахівцями юстиції 11-тисячного штрафу, а й до обмеження його у низці свобод, зокрема у праві виїзду за межі України. Варто зазначити, що саме цей примусовий захід став вирішальним на шляху погашення заборгованості – громадянину відмовили у перетині кордону, коли той у справах прямував до сусідньої країни. Аби не скасовувати заплановану поїздку, батькові нічного не залишалось як погасити борг у повному обсязі, а це 67 тисяч гривень», - розповіла керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун.

До речі, цьогоріч аліментники Сумщини сплати своїм чадам понад 135 мільйонів гривень, з них на Шосткинщині – 8,6 мільйона гривень.


«ШЛЮБ ЗА ДОБУ» ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ: БЕЗКОШТОВНО ТА У СКОРОЧЕНІ СТРОКИ 

Фахівці юстиції Сумщини, впроваджуючи правопросвітницьку кампанію Мін’юсту #ПраваЗахисників, реалізовану в рамках загальнонаціонального проєкту «Я МАЮ ПРАВО!», інформують щодо окремих можливостей для учасників Антитерористичної операції (АТО) та Операції об’єднаних сил (ООС).

У липні 2016 року відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 року №502-р запроваджено проєкт щодо державної реєстрації шлюбу у скорочені строки за обраним заявниками місцем.

Ініціатива Мін’юсту «Шлюб за добу», яка, до речі, має великий попит серед закоханих по всій території України, на Сумщині реалізується у 4 населених пунктах: Сумах, Ромнах, Шостці та Тростянці.

Для того, щоб скористатися сервісом з реєстрації шлюбу у скорочені строки, нареченим необхідно зробити три простих кроки:

1. Обрати дату та час для проведення державної реєстрації.

2. Звернутись до організатора державної реєстрації шлюбу.

3. Укласти цивільно-правовий договір про надання послуги.

Державна реєстрація шлюбу проводиться уповноваженим працівником відділу державної реєстрації актів цивільного стану у приміщенні організатора реєстрації шлюбу у строк, визначений заявниками, у тому числі в день подання відповідної заяви.

ВАЖЛИВО! При наданні такої послуги відділами державної реєстрації актів цивільного стану Сумської області з учасників АТО/ООС плата не стягується.

Водночас зазначаємо, що військовослужбовці та учасники АТО за наявності відповідних підстав мають можливість скористатися правом, передбаченим частиною 1 статті 32 Сімейного кодексу України, - за наявності поважних причин керівником органу державної реєстрації актів цивільного стану може бути скорочений місячний строк для реєстрації шлюбу.


ЮРИСТ – ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ТА ПОЧЕСНА ПРОФЕСІЯ

Протягом усього життя люди обирають і кожне таке рішення має своє значення та наслідки. Звісно, мінімізувати кількість невиважених рішень можливо, якщо вчасно прислухатись до корисних порад.

День правничої кар’єри, який пройшов на базі Сумського національного аграрного університету, допоміг молодому поколінню налаштуватися на вірний життєвий шлях. Правники розповіли майбутнім абітурієнтам та студентам про структурні підрозділи обласної юстиції та особливості реалізації юридичного фаху у стінах органу, що покликаний захищати права громадян.

Майбутні правознавці дізналися про можливості працевлаштування, перелік вакансій та посадові обов’язки (http://www.sumyjust.gov.ua/vacancs). Отримана інформація допоможе визначитись із напрямком діяльності, який розкриє можливості кожного та створить справжніх майстрів своєї справи.


ЧОМУ БОРГ МЕШКАНЦЯ СУМЩИНИ ЗБІЛЬШИВСЯ НА 50%

На Охтирщині батько був винен синові та доньці понад 60 тисяч гривень аліментів. Знищити байдужість чоловіка до власних дітей довелося санкціям ініційованого Мін’юстом пакету законів #ЧужихДітейНеБуває, який передбачає збільшення суми заборгованості домірно рокам нехтування підростаючим поколінням.

«Владислав та Софія залишались без економічної підтримки батька впродовж тривалого часу. Химерним було й те, що безвідповідального ставлення до чад мешканець Охтирського району не вбачав та вважав, що таке положення справ не вплине на його повсякденне життя. Проте фахівці юстиції довели зворотнє – заборгованість неплатника збільшили на 50%, а також нарахували виконавчий збір. Таким чином 60 тисяч гривень боргу чоловіка перетворились майже на 100 тисяч. З метою усунення подальших проблем містянину нічого не залишалось як погасити всю суму заборгованих аліментних коштів», - розповіла очільниця обласної юстиції Ірина Свистун.

Нагадаємо, що за несплату понад 1 рік до аліментників застосовується штраф у розмірі 20% від суми боргу, понад 2 роки – 30%, а у випадку, коли батьки фінансово не підтримують молоде покоління більше ніж 3 роки, розмір заборгованості збільшується на 50%. До речі, головною особливістю цих санкцій є те, що вони у повному обсязі перераховуються на користь дітей.


ЗАОЩАДЖЕННЯ В РАХУНОК СПЛАТИ БОРГУ

Несплачені аліменти на дитину нерідко стають приводом для відкриття виконавчого провадження, яке не залишає боржників без належного контролю. Санкції закону #ЧужихДітейНеБуває нагадають кожному неплатнику про його відповідальність перед родиною.

Житель Шосткинського району щомісячно ігнорував виконання рішення суду, оскільки не сплачував аліменти на утримання дитини. Подібна байдужість стала приводом для застосування фахівцями юстиції Сумщини обмежень щодо батька у праві виїзду за кордон, керування транспортними засобами, полювання та користування зброєю. Крім того, правники арештували банківські рахунки та майно боржника.

Відсутність у чоловіка стабільно оплачуваної роботи змусила його пожертвувати збереженнями, які знаходились на рахунку у банку. «Скарбничка» громадянина допомогла не тільки погасити у повному обсязі заборгованість, що склала 24 тисячі гривень, а й позбутися законодавчих утисків.


 МАЙЖЕ ПІВ ТИСЯЧІ СУМЧАН ЩОМІСЯЧНО ЗВЕРТАЮТЬСЯ ДО ЦЕНТРУ ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ

До сучасного офісу європейського зразка «Центр виконання рішень», відкритого у місті Суми наприкінці січня 2019 року, у середньому кожного місяця звертаються понад 450 громадян.

«Добре, що сьогодні для мешканців Сумщини створюється унікальна можливість, спрямована на отримання якісних та комфортних послуг у сфері виконавчого провадження. На шляху позитивних змін, вже є певні результати, які свідчать про успішність роботи центру – з моменту відкриття офісу в Сумах в умовах абсолютної відкритості та зручності було прийнято понад 3670 громадян та надано 8200 послуг», - зауважила очільниця юстиції Сумщини Ірина Свистун.  

Нагадаємо, що Центр виконання рішень забезпечує:

  • прийняття документів про примусове виконання рішень та інших документів виконавчого провадження за принципом екстериторіальності;
  • надання відомостей сторонам щодо виконавчих впроваджень у межах усієї території України;
  • ознайомлення сторін з матеріалами виконавчого впровадження;
  • надання допомоги в оформленні документів;
  • надання інформаційної допомоги та консультацій;
  • електронні сервіси (онлайн-оплата боржником заборгованості, електронна комунікація, QR-код тощо);
  • зручність, комфортність, прозорість за принципом «єдиного вікна», якісні та належні умови прийому громадян.

Офіс працює за адресою: місто Суми, вулиця Петропавлівська, 75. Послуги доступні для всіх жителів Сумської області. Консультація за телефоном (0542) 655-545.


ПОГАШЕНА ЗАБОРГОВАНІСТЬ – ЦЕ ГАРНИЙ СТАРТ ДЛЯ ПРИЄМНОЇ ПОДОРОЖІ 

Мати тривалий час виховувала та створювала належні умови для повноцінного розвитку неповнолітнього Микити. Залишившись після розлучення без підтримки колишнього чоловіка, мешканка міста Суми не розгубилась та продовжувала виконувати свій батьківський обов’язок.

А батько дитини подібною відповідальністю похизуватися не міг. Замість прийняття активної участі у житті сина, чоловік протягом 3 років постійно ігнорував рішення суду по сплаті аліментів, через що накопичив значну заборгованість. Повертати несплачені кошти сумчанину довелось після знайомства з обмеженнями, які застосували до нього фахівці юстиції Сумщини. Санкції закону #ЧужихДітейНеБуває поширились на права чоловіка, зокрема неплатника обмежили у праві виїзду за кордон, а також правники наклали арешт на його майно та банківські рахунки.

Боржника спочатку не турбував такий розвиток подій, але пізніше він згадав про заплановану подорож за кордон. Мандрівка змусила батька схаменутися та повернути понад 41 тисячу гривень вчасно несплачених аліментів. Віддавши борг сину, чоловік зміг вільно користуватися поновленими свободами.


ЩОБ ПОГАСИТИ АЛІМЕНТИ БОРЖНИКИ СУМЩИНИ ВИКЛАЛИ 123 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ

Виплата аліментів – це питання є актуальним для багатьох родин, яким довелось пережити процес розлучення. У його вирішенні останнім часом допомагає ініційований Мін’юстом закон #ЧужихДітейНеБуває, який завдяки нормам примусу позитивно впливає на неплатників, змушуючи їх повертати борги.

Через аліментний борг до глухівчанина були застосовані законодавчі важелі впливу. Вони обмежили його права та арештували кошти й майно, а також стали потужним поштовхом для погашення боргу в повному обсязі. Понад 5 тисяч гривень несплачених коштів повернулися до сина Володимира, чим допомогли припинити порушення економічних прав дитини.

Призначеній судом сумі щомісячних аліментів на утримання дитини житель Тростянецького району не зрадів, тому сплачувати добровільно навіть не думав. Проте наявність у чоловіка добре оплачуваної роботи значно спростила роботу фахівцям юстиції Сумщини. Звернене стягнення на заробітну плату батька допомогло повернути 6 тисяч гривень боргу та налагодити стабільне грошове забезпечення дитини на майбутнє.

Родину в Путивльському районі від довготривалого очікування аліментів також врятував стабільний дохід батька, який не бажав самостійно сплачувати аліменти. Правники не стали чекати пробудження у чоловіка відповідальності, тому звернули стягнення на його заробітну плату. Отримані майже 3,5 тисячі гривень погасили у повному обсязі заборгованість та позбавили дитину ризику виникнення її у майбутньому.

Разом з тим, цьогоріч батьки-аліментники сплатили 123 мільйони гривень на користь молодого покоління.


ЯК ПРАВНИКИ НАГАДУВАЛИ БАТЬКАМ ПРО ДІТЕЙ 

Аліментні борги не завжди погашаються вчасно та добровільно. Інколи для пробудження сумління у безвідповідальних батьків вистачає лише бесіди, а інколи доводиться застосовувати до неплатників обмеження, що передбачені  законом #ЧужихДітейНеБуває, який був ініційований Мін’юстом. Громадяни своєю поведінкою вже самі обирають , які важелі застосовувати до них державним виконавцям.

Накопичений борг по виплаті аліментів змусив тростянчанина швидко на нього відреагувати, погасивши у повному обсязі. Проте варто зазначити, що подібна обачливість не з’явилась би у чоловіка без допомоги фахівців юстиції Сумщини. Правники помітили, що батько починає ігнорувати рішення суду, яке зобов’язало його сплачувати кошти на утримання дитини. Під час профілактичної бесіди з юристами  неплатнику було повідомлено про появу 5-тисячного боргу. Крім того, його попередили про застосування обмежувальних заходів у майбутньому, зокрема про заборону виїзду за кордон. Правильно проаналізована ситуація зберегла чоловіка від законодавчих санкцій, а також не змусила його скасовувати вже заплановану подорож за межі країни.

Житель Білопільського району після бесіди з юристами також одразу згадав, що давно не перераховував своїй доньці аліменти. Ознайомившись із законодавчими важелями впливу, що чекають на кожного неплатника аліментів, який понад 3 місяці уникав виконання батьківського обов’язку, чоловік впевнено вирішив, що на практиці не бажає відчувати дію примусових заходів. Так, сплачений борг у розмірі 5 тисяч гривень зберіг права чоловіка від обмеження, а майно та банківські рахунки від арешту.

До речі, цьогоріч батьки-аліментники сплатили понад 125 мільйонів гривень на користь молодого покоління.


ЯК СТАТИ ПРИСЯЖНИМИ ПІД ЧАС ФЕСТИВАЛЮ «ЗОЛОТИЙ ВІК – ВІК АКТИВНОГО ДОВГОЛІТТЯ»

Міський фестиваль «Золотий вік – вік активного довголіття» підходить до свого завершення. Спортивні, культурні та розважальні заходи урізноманітнили будні літніх людей, надавши їм життєвих сил та енергії для ведення не менш активного способу життя у майбутньому.

Учасники та гості фестивалю також мали змогу поспілкуватися з фахівцями юстиції Сумщини. Вони інформували щодо загальнонаціонального проєкту «Я МАЮ ПРАВО!» та його компаній, зокрема «Як стати присяжними». Правники зазначили, що Конституція України гарантує громадянам участь у здійсненні правосуддя через присяжних. Залучення звичайних громадян до судового процесу робить його ще більш прозорим та сприяє зростанню довіри у населення до правосуддя. Містянам також було доведено про вимоги до народних засідателів, їх обов’язки, гарантії діяльності, а також процедуру набуття статусу присяжних.

До речі, присяжні залучаються до розгляду:

-       Цивільних справах про:

  • обмеження, поновлення цивільної дієздатності особи або визнання недієздатною;   
  • визнання особи безвісно відсутньою чи померлою;
  • усиновлення;
  • надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку;
  • примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу.

-        Кримінальних справах  про злочини, за які передбачено довічне позбавлення волі.