НАЗК ТА LIFECELL ЗАПУСКАЮТЬ ПРОЄКТ ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ В ТЕЛЕКОМ-ГАЛУЗІ

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та мобільний оператор lifecell запускають спільний проєкт «Телеком проти корупції». Ця ініціатива є першим в Україні прикладом державно-приватного партнерства задля ефективного стимулювання розкриття корупційних злочинів. Відповідний меморандум було підписано під час зустрічі у Міжнародний день боротьби з корупцією

Мета проєкту «Телеком проти корупції» — стимулювати всіх учасників телеком-ринку, державних службовців та місцеві органи влади, які взаємодіють з телеком-індустрією, неухильно дотримуватись вимог законодавства у своїй діяльності,  бути об’єктивними та неупередженими.

У рамках цієї ініціативи lifecell забезпечуватиме матеріальну винагороду викривачам корупційних злочинів у телеком-галузі, заохочуючи викривати всі корупційні явища в індустрії.

Меморандум є відкритим для підписання всіма учасниками ринку, які прагнуть запроваджувати кращі практики протидії корупції.

«Галузь телекому є однією з найбільш корумпованих у світі. Штрафи за корупційні злочини в цій галузі минулого року у світі становили більше 2 мільярдів доларів. І про ці корупційні злочини стало відомо завдяки викривачам. Ми віримо, що в Україні теж є люди, які готові викривати корупцію. НАЗК та lifecell заохочуватимуть та захищатимуть таких українців. Раді підписати меморандум про співпрацю з lifecell сьогодні, у Міжнародний день боротьби з корупцією», — відзначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Як працює механізм протидії корупції?

У разі виявлення корупційних схем у телеком-галузі викривач має повідомити органи досудового розслідування про вчинення відповідного злочину.

Грошові винагороди за викриття корупційних злочинів, які оцінюються в суму, яка перевищує 10 млн грн, забезпечує держава.

lifecell сплачуватиме додаткову грошову винагороду за викриття корупційних злочинів у сфері телекомунікацій, розмір або збитки від яких становлять суму до 10 млн грн. Відповідно викривач корупційних схем у телеком-галузі буде отримувати грошову винагороду від lifecell до 1 млн грн (10% від предмету корупційного злочину), якщо за фактом поданої ним інформації буде викрито корупційний злочин та винесено обвинувальний вирок суду.

Таким чином спільними зусиллями НАЗК і lifecell будуть заохочувати та підтримувати усіх викривачів корупційних злочинів у галузі.

Андрій Осіпов, керівник юридичного департаменту lifecell зазначив: «Ми дуже раді бути новатором антикорупційних практик у телеком-індустрії. І ми щиро вдячні нашим колегам із НАЗК, разом із якими ми розробляли необхідні процедури й сьогодні запускаємо проєкт «Телеком проти корупції». Я впевнений, що об’єднавши зусилля ми зможемо стимулювати розкриття та зменшення кількості всіх корупційних злочинів у галузі, незалежно від їхнього масштабу. Чесні та прозорі умови на телеком-ринку сприятимуть безперешкодному розвитку технологій та прискорять розбудову цифрової держави в Україні».

Детальніше про повні умови проєкту можна прочитати за посиланням:  https://www.lifecell.ua/uk/whistleblower/