ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВПРОВАДЖЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ В ТРОСТЯНЕЦЬКОМУ РАЙОНІ СТАНОМ НА 01.07.2020

На виконання розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 22.04.2015 №219-ОД «Про впровадження державної регуляторної політики в області» видано розпорядження голови  Тростянецької районної державної адміністрації Сумської області від 08.05.2015 №187-ОД «Про впровадження державної регуляторної політики в Тростянецькому районі», згідно з яким  повноваження по реалізації державної регуляторної політики покладені на головного спеціаліста з економічних питань Тростянецької районної державної адміністрації Сумської області.

Станом на 01.07.2020 по Тростянецькому району діє 15 регуляторних органів, у т.ч.: 0- Тростянецька районна державна адміністрація, 1- Тростянецька міська рада, 1 – Тростянецька районна рада та 12 – сільських рад.

Діяльність органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування була зосереджена на виконанні законів України, указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, що регулюють взаємовідносини у сфері господарської діяльності, а також вдосконаленні правового регулювання господарських і адміністративних відносин між регуляторними органами та суб’єктами господарювання у таких напрямах:

перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування;

планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів;

підготовка проектів регуляторних актів разом з аналізом їх регуляторного впливу;

виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів;

моніторинг діючих регуляторних актів в Тростянецькому районі;

оприлюднення документів, підготовлених у процесі здійснення регуляторної діяльності;

проведення роз’яснювальної роботи з питань реалізації державної регуляторної політики.

Щорічно органами виконавчої влади та місцевого самоврядування розробляються плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, а також вносяться зміни до них.

Тростянецькою районною державною адміністрацією у 2020 році не передбачено прийняття регуляторних актів.

  У планах на 2020 рік Тростянецькою міською радою передбачено прийняти 6 - регуляторних актів та 6 - сільськими радами.

Тростянецької районної державної адміністрації Сумської області за січень – червень 2020 року проведено моніторинг регуляторних актів та підготовки звітів з відстеження результативності регуляторних актів відповідно до планів-графіків на 2020 рік. Так, у поточному році регуляторними органами заплановано підготувати 10 базових звітів про відстеження, (у т. ч. 6 – Тростянецькою міською радою, та 4 – сільськими  радами).

У I півріччі 2020 року відстежень щодо результативності регуляторних актів по Тростянецькому району Сумської області не проводилося.

За звітний період сформовано реєстр із 36 діючих регуляторних актів по Тростянецькому району, в тому числі: 1- Тростянецької районної ради, 5 - Тростянецької міської ради, 30 - сільських рад.

Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо оприлюднення документів, підготовлених у процесі здійснення регуляторної діяльності, для забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної регуляторної політики на веб-порталі Сумської обласної державної адміністрації (http://sm.gov.ua) функціонує сторінка «Регуляторна діяльність  Тростянецької районної державної адміністрації», де оприлюднюються: плани підготовки проектів регуляторних актів по Тростянецькій районній державній адміністрації Сумської області,  реєстр діючих регуляторних актів по Тростянецькому району, проекти регуляторних актів з відповідними аналізами їх регуляторного впливу, звіти про відстеження результативності регуляторних актів, нормативно-правова база щодо державної регуляторної політики та актуальна інформація.

Також діють власні сторінки «Регуляторна діяльність» на сайті  Тростянецької міської ради, Тростянецької районної ради та  сільських рад.

Із боку Тростянецької районної державної адміністрації Сумської області здійснюється постійний контроль за діяльністю органів місцевого самоврядування у сфері регуляторної діяльності, про що відповідна інформація надається щокварталу  Департаменту економічного розвитку і торгівлі  Сумської обласної державної адміністрації.