ЗАБОРОНИ ТА ДОЗВОЛИ У «ЧЕРВОНІЙ» ЕПІДЗОНІ. РІШЕННЯ ОБЛАСНОЇ КОМІСІЇ ТЕБ ТА НС

Під час позачергового засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Сергія БАННІКОВА, було прийнято нові обмеження. Їх переглянуть через тиждень

 «Рішенням державної комісії ТЕБ та НС міста Суми, Ромни та Сумський район увійшли до «червоної» зони епіднебезпеки. Якщо протягом тижня ситуація й надалі буде погіршуватися, то прийматимемо рішення щодо закриття суб’єктів господарювання, де було виявлено найбільшу кількість правопорушень щодо дотримання карантинних норм», – наголосив Сергій Банніков.

Заступник голови облдержадміністрації також зазначив, що під час засідання Державної комісії ТЕБ та НС звучали пропозиції від керівників органів місцевого самоврядування. Зокрема, це стосується того, що вони беруть на себе повну відповідальність з питань контролю за дотриманням мешканцями усіх необхідних протиепідемічних обмежувальних заходів. У разі якщо суб’єкти господарювання й надалі будуть порушувати вимоги карантинних заходів, відповідно буде прийняте рішення виконкому щодо їх закриття.

Про велику кількість правопорушень у сфері дотримання протиепідемічних  вимог суб’єктами господарювання в умовах карантину зазначила і начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Валентина ТИЩЕНКО.

За її словами, лише у період з 2 по 8 листопада представниками управління було здійснено 521 обстеження господарської діяльності. Порушення протиепідемічних вимог та правил встановлено на 166 з них (31,8%). І це у той час, коли середній показник виявлених порушень по Україні за останній тиждень становив 19,8%. Таким чином, рівень виявлених в області порушень майже в 1,6 рази перевищує середній по державі. На тій території області, де  встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки, найбільше порушень зареєстровано у м. Суми.

За повідомленням співробітника Головного управління Національної поліції в Сумській області Романа ТОКАРЯ, за останній тиждень було складено 152 протоколи щодо порушення адміністративного законодавства в умовах карантину.

Тому, враховуючи епідемічну ситуацію та показники захворюваності на території обласного центру, м. Ромни та Сумського району, будуть діяти заборони наступних видів діяльності: приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері культури, крім відвідувачів «автоконцертів», також заборонено приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності. Приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування дозволено виключно з 7:00 до 22:00, за умови дотримання заходів, передбачених постановою Кабінету Міністрів України № 641.

Обмеження стосуються і відвідування отримувачами соціальних або реабілітаційних послуг установ і закладів, що надають соціальні або реабілітаційні послуги сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах (тимчасове, денне перебування), крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово), центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, соціального патрулювання.

Заборона на відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім учнів (вихованців) спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів та учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов'язкового щоденного контролю стану здоров’я учнів (вихованців) буде діяти лише на території міст Суми, Ромни та Сумського району.  

«Хвороба продовжує поширюватися. Щотижня збільшується кількість хворих, які потребують стаціонарного лікування. Медики працюють на межі можливостей. Тому вкотре закликаю всіх бути обережними та дотримуватись протиепідемічних норм», – наголосив Сергій Банніков та додав, що керівництво облдержадміністрації у разі необхідності буде збільшувати кількість ліжок та залучати до надання допомоги хворим додаткові медичні установи.