МІСТО СУМИ – В «ЧЕРВОНІЙ» ЗОНІ: СУМСЬКА ОБЛАСНА КОМІСІЯ ТЕБ ТА НС ЗАПРОВАДЖУЄ ОБМЕЖЕННЯ

Після додаткового перегляду на державному рівні зон епідеміологічної небезпеки Суми потрапили в «червону» зону

Під час позачергового засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулось під головуванням очільника облдержадміністрації Романа ГРИЩЕНКА та керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня пов`язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVІD-19 на території Сумської області Сергія БАННІКОВА, було прийнято ряд рішень про запровадження обмежень на території м. Суми, що почнуть діяти опівночі 12 жовтня

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій оновила розподіл адміністративно-територіальних одиниць за зонами епідеміологічної небезпеки. Зокрема, до «червоної» зони віднесено обласний центр, «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVІD-19 встановили у містах Лебедин, Ромни та Сумському районі, «жовтий» рівень небезпеки у містах Конотоп, Охтирка, Шостка та у Білопільському, Буринському, Краснопільському, Лебединському, Недригайлівському, Охтирському, Роменському, Середино-Будському, Тростянецькому, Шосткинському районах

Так, з 00:00 години 12 жовтня 2020 р. у м. Суми буде встановлено наступні обмеження з переліку, визначеного постановою Кабінету Міністрів № 641.

Заборонена посадка пасажирів у транспорт приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення, відвідування закладів освіти здобувачами освіти. Міський транспорт працюватиме у попередньому режимі, відповідно до вимог адаптивного карантину.

Також забороняється приймання відвідувачів у закладах культури, кінотеатрах, ресторанах, кафе, торговельно-розважальних центрах, спортивних залах, фітнес-центрах, закладах торговельного і побутового обслуговування.

Дозволяється торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами, ветеринарними препаратами, кормами, агрохімікатами, пестицидами, насінням і садивним матеріалом. Також дозволено провадження банківської та страхової діяльності, медичної практики, ветеринарної практики, автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку. Заклади громадського харчування можуть здійснювати адресну доставку замовлень.

Обмеження стосуються також відвідування отримувачами соціальних або реабілітаційних послуг установ і закладів, що надають соціальні або реабілітаційні послуги сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах (тимчасове, денне перебування), крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово), центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, соціального патрулювання.

Сумському міському голові рекомендовано інформувати Сумську обласну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про заходи, що вживаються в місті з метою недопущення подальшого поширення інфекції щоденно до 16 години.

Що стосується інших населених пунктів області, то «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVІD-19 встановили у містах Лебедин, Ромни та Сумському районі, «жовтий» рівень небезпеки у містах Конотоп, Охтирка, Шостка та у Білопільському, Буринському, Краснопільському, Лебединському, Недригайлівському, Охтирському, Роменському, Середино-Будському, Тростянецькому, Шосткинському районах.

За рішенням засідання обласної комісії,  Лебединському, Роменському  міським головам та голові Сумської райдержадміністрації необхідно забезпечити організацію виконання та контроль за дотриманням на відповідних територіях заходів, встановлених для «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки відповідно до пункту 14 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641.

Відповідно Конотопському, Охтирському, Шосткинському міським головам та головам Білопільської, Буринської, Краснопільської, Лебединської, Недригайлівської, Охтирської, Роменської, Середино-Будської, Тростянецької, Шосткинської райдержадміністрацій забезпечити організацію виконання та контроль за дотриманням на відповідних територіях пунктів 12, 13 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641.

Довідково. Рішення прийняте на виконання пункту 15 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».