ПІД ЧАС ЗАСІДАННЯ РАЙОННОЇ КОМІСІЇ ТЕБ ТА НС ПРИЙНЯТО НИЗКУ РІШЕНЬ, ЩО МАЮТЬ УБЕЗПЕЧИТИ ЖИТЕЛІВ ТРОСТЯНЕЧЧИНИ ВІД COVID-19

Під час позачергового засідання Тростянецької районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом голови Тростянецької районної державної адміністрації Володимира БУРЛАКИ були затверджені заходи, які необхідно вжити для недопущення поширення COVID-19 територією Тростянецького району

За словами лікаря-епідеміолога Тростянецького районного лабораторного відділення Охтирського міськрайонного відділу Державна установа «Сумський лабораторний центр МОЗ України» Любов ЛОГВИНЕНКО станом на 17.07.2020 року в Тростянецькому районі зареєстровано 37 лабораторно підтверджених випадки COVID-19, з них одужало – 29.

За період з 10.07. по 16.07.2020 1 лабораторно підтверджений випадок COVID-19 (м. Тростянець). Показник інцидентності по району покращився і становить 2,9 на 100 тис. населення. На амбулаторному лікуванні знаходяться за місцем проживання 4 особи. На стаціонарному лікуванні 1 хвора в інфекційному відділенні КНП «Тростянецька міська лікарня» Тростянецької міської ради.
На виконання положень постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVІD-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 р. № 500), рішення Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 09.07.2020 року, приймаючи до уваги фактичний стан епідемічної ситуації на території Тростянецького району Сумської області на період дії карантину: дозволити діяльність закладів культури з наповненістю менш 50 відсотків стаціонарних розміщених місць для сидіння та/або не більше однієї особи на 5 кв. метрів площі закладу культури; заборонити роботу після 23-ї до 7-ї години розважальних закладів (нічних клубів), а також суб’єктів господарської діяльності з надання послуг громадського харчування з організацією дозвілля або без нього (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), закладів культури, крім кінотеатрів та крім діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.
На території м. Тростянець з перевищенням показників виявлення випадків захворювань за ознаками, визначеними постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVІD-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»: заборонити проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів з кількістю учасників більше 10 осіб; спортивні змагання проводити без присутності глядачів за умови дотримання спортсменами особистої гігієни, використання антисептиків, засобів захисту та дистанціювання поза межами стадіонів, майданчиків (зокрема в роздягальнях та душових).
Також комісія ТЕБ і НС розглянула питання протипожежного захисту закладів освіти Тростянецького району. Начальник Тростянецького районного сектору управління ДСНС України в Сумській області Сергій ЗАГРЕБЕЛЬНИЙ доповів, що у I кварталі 2020 року було проведено 7 закладів освіти підпорядкованих відділу освіти райдержадміністрації. По кожному було виявлено ряд недоліків.
У зв’язку з цим члени комісії прийняли рішення доручити начальникові відділу освіти районної державної адміністрації, рекомендувати сільським головам, головам Тростянецької та Боромлянської ОТГ скласти перспективні плани забезпечення пожежної безпеки на підвідомчих об’єктах закладів освіти, узгодити їх з головою Тростянецької районної державної адміністрації, Тростянецьким районним сектором Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області та забезпечити фінансування вказаних заходів; звернути особливу увагу на стан електрогосподарства, зовнішнього та внутрішнього протипожежного водопостачання, установок пожежної автоматики, шляхів евакуації, забезпечення об’єктів первинними засобами пожежогасіння; організувати та провести практичні відпрацювання дій керівництва, обслуговуючого персоналу на зазначених об’єктах під час евакуації людей, в тому числі дітей при пожежі; вжити невідкладних заходів по усуненню недоліків, які можуть призвести до виникнення пожеж, створюють загрозу життю та здоров’ю дітей та колективу.