ВОЛОДИМИР БУРЛАКА: ВІД ЧІТКОГО РОЗУМІННЯ ШЛЯХІВ ВИРІШЕННЯ КРИЗОВИХ СИТУАЦІЙ ЗАЛЕЖИТЬ БЕЗПЕКА ЛЮДЕЙ ТОМУ НА МІСЦЯХ МИ ПОВИННІ ЗАБЕЗПЕЧУВАТИ РЕАЛІЗАЦІЮ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ І ТЕРИТОРІЙ ВІД НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

На цьому наголосив голова Тростянецької районної державної адміністрації Володимир БУРЛАКА під час доповіді завідувача сектором з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Сергія БЕРЕЖНОГО про стан цивільного захисту на території Тростянецького району

Створено та затверджено положення про Тростянецьку ланку Сумської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, до складу якої включено 8 формувань цивільного захисту, що виконують завдання з ліквідації пожеж.

Загальна чисельність особового складу названих формувань складає 83 особи та 13 одиниць техніки.
Створено 8 районних спеціалізованих служб та затверджено положення про служби. Керівниками служб відпрацьовані документи щодо особового складу служби, наявності техніки та порядку оповіщення членів в разі необхідності. В 2019 році керівниками спеціалізованих служб переглянута та оновлена документація служб.
Загальна чисельність створених формувань складає до 300 осіб та 55 одиниць техніки. Оповіщення керівного складу цивільного захисту в Тростянецькому районі проводиться по внутрішньо обласній системі оповіщення П-160, СЦВ та технічним персоналом цеху Тростянецької ДМД №331/7 м. Охтирка. На даний час в районі працює 3 міських та 14 сільських АТС, які обслуговують 1968 міських та 510 сільських абонентів телефонного зв'язку.
Оповіщення населення здійснюється через радіотрансляційну мережу в яку включено 50 радіоточок та 5 електросирен із яких 4 запускаються централізовано.
На даний час не вирішене питання щодо фінансування робіт з обслуговування та експлуатації системи оповіщення на суму 53 тис. грн.
З метою запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій в районі створено резервний фонд, який налічує 315 тис. грн. та матеріальний резерв у вигляді будівельних матеріалів на загальну суму 46 тис. грн.
Станом на 10.07.2020 року поповнення матеріального резерву не проводилось.
Реальний стан готовності органів управління і сил цивільного захисту Тростянецької ланки та роботи районної комісії ТЕБ і НС перевірявся у вересні 2019 року Департаментом цивільного захисту "Сумської обласної державної адміністрації шляхом проведення командно-штабного навчання. За результатами проведення навчань готовність органів управління та сил цивільного захисту Тростянецької ланки визнано як обмежено готовими до виконання завдань або «задовільною».