ВОЛОДИМИР БУРЛАКА: НЕОБХІДНО ЗВЕРНУТИ ОСОБЛИВУ УВАГУ НА РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНУ РОБОТУ СЕРЕД НАСЕЛЕННЯ ЩОДО БЕЗПЕКИ НА ВОДІ ТА ПРАВИЛЬНОГО ВІДБОРУ МІСЦЬ ДЛЯ КУПАННЯ

На цьому акцентував увагу присутніх голова Тростянецької районної державної адміністрації Володимир БУРЛАКА під час позачергового засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій
 
«Відпочиваючи на воді, завжди треба пам’ятати про безпеку. Основними умовами безпеки є правильний вибір та обладнання місць купання, суворе дотримання правил поведінки під час купання та постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Купатися в місцях, які спеціально не визначені та не обладнані для купання людей, заборонено», – наголосив очільник району.

На порядок денний виносилися питання щодо надзвичайної події, що сталася 04.07.2020 року на базі відпочинку с. Зарічне Заплава річки Ворскла та забезпечення дотримання вимог безпеки до місць масового відпочинку на водних об’єктах Тростянецького району.

За словами завідувача сектору з питань оборонної роботи, цивільного
захисту та взаємодії з правоохоронними органами Сергія БЕРЕЖНОГО на даний час в Тростянецькому районі відсутні місця масового відпочинку на воді, які б відповідали вимогам. Існуючі місця є стихійними. На території Тростянецької ОТГ на березі річки Ворскла функціонують 5 відомчих баз відпочинку.
Начальник виробничого підрозділу «Локомотивне депо Смородине» структурного підрозділу «Служба локомотивного господарства» регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Віталій БЕГМЕНКО зазначив, що офіційно їхня база відпочинку зачинена.
«Офіційно база не відчинялася. Ми надаємо людям право на відпочинок. Послуг дайвінгу, катамарану, човна не має. Лікар та рятувальник на базі відсутні. В наявності є медична аптечка, інформаційні стенди та обгороджено місця для плавання буйками», - зазначив Віталій Олександрович. В обговоренні взяли участь представники міської ради, Держпродспоживслужби та ДСНС.
По завершенню наради голова районної комісії ТЕБ і НС надав відповідні доручення: головам ОТГ, сільським головам на підпорядкованих територіях визначити місця масового відпочинку населення на водних об’єктах та надати копії паспортів пляжів. Начальникові Тростянецького ВП Охтирського ВП ГУНП у Сумській області скоригувати маршрути патрулювання працівниками поліції громадських місць та провести розслідування з питання дотримання заходів безпеки та наявності дозволів на здійснення робіт по очищенню річки Боромля.
Начальникові виробничого підрозділу «Локомотивне депо Смородине» структурного підрозділу «Служба локомотивного господарства» регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» було рекомендовано провести внутрішнє розслідування щодо причин загибелі людей на території підпорядкованої бази відпочинку. Завідувачу сектору з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами звернутися до керівників Управління ДСНС та Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області щодо проведення позапланових перевірок місць масового відпочинку на водних об’єктах Тростянецького району. Начальникові Тростянецького районного сектору УДСНС в Сумській області, начальникові Тростянецького управління Головного Управління Держпродспоживслужби в Сумській області за погодженням керівників відповідних управлінь та в разі готовності місць масового відпочинку на воді здійснити їх позапланові перевірки відповідності вимогам наказу МВС України від 10.04.2017 року №301 « Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України».