В УКРАЇНІ ОФІЦІЙНО РОЗПОЧАЛИ ВИДАВАТИ ЗАКОРДОННІ БІОМЕТРИЧНІ ПАСПОРТИ

З 1 січня 2015 року в Україні офіційно розпочали видавати закордонні біометричні паспорти. Особливість документа в тому, що це посвідчення особи містить електронний носій даних, на якому вписано інформацію про біометричні показники власника документа з метою його ідентифікації.

Головною ідеєю впровадження такого типу офіційних документів є суттєве підвищення захищеності суспільства від проявів злочинності та міжнародного тероризму. Однак, для українців біометричний паспорт також означатиме, що країна стає на крок ближчою до безвізового режиму з ЄС.

Державна міграційна служба в Сумській області з 12 січня розпочала прийом документів на оформлення біометричних паспортів. Подавати документи слід за адресою: вул. Нижньохолодногірська, 8, де знаходиться підрозділ ГМС. Як повідомили у прес-службі управління ГМС, бажаючим отримати біометричний паспорт, як і колись, слід мати при собі оригінал паспорта громадянина України та ідентифікаційний код.

За інформацією ГМС, наявний у вас діючий закордонний паспорт не стане перешкодою для отримання біометричного документа з вбудованим чіпом – відповідно до законодавства громадянин може мати два паспорти. Але в такому випадку доведеться доплатити ще близько 60 грн. У випадку, якщо ви отримали біометричний паспорт, але маєте звичайний з відкритою візою, ви можете користуватися цим паспортом до терміну закінчення візи або ж зробити ксерокопії сторінок з візами для надання їх у візовий центр і подальшого внесення даних в біометричний паспорт.

Біометричний паспорт буде виглядати як звичайний, але з вбудованим електронним чіпом з особистими даними власника, відцифрованим фото, підписом і відбитком пальців. Його вартість в звичайному режимі виготовлення (20 днів) – 518,18 коп. Терміновий паспорт – 1028 гривень.

Вартість паспорта без вбудованого чіпа складе 461,15 грн.