Що треба зробити переселенцю, щоб проголосувати на парламентських виборах 26 жовтня

1. Знайти орган ведення Державного реєстру виборців

Перше, що треба зробити — звернутись за місцем тимчасового проживання до органу ведення Державного реєстру виборців не пізніше ніж за 5 днів до дня голосування (20 жовтня включно).

Зазвичай, він знаходиться у державній адміністрації або міській раді.

Інформацію про адресу Держреєстру можна знайти в інтернеті, або звернутися до довідки 109. Прийти до установи необхідно особисто разом із паспортом.

2. Написати заяву та надати підтверджуючі документи

В Держреєстрі потрібно скласти заяву по встановленій формі, в якій пояснити причину тимчасової зміни місця голосування.

До заяви необхідно додати документи, які підтверджують ваше мотивування. Це може бути довідка з ЖЕКу, в якій йдеться про те, що ви тимчасово проживаєте за певною адресою, або довідка з соціальної служби, де ви зареєструвалися.

У якості таких документів можуть використовуватися проїзні документи, які засвідчать ваші наміри перебувати 26 жовтня в певному населеному пункті. 

4. Переселенці зможуть проголосувати за місцем свого тимчасового перебування, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців.

За результатами розгляду заяви ви маєте отримати спеціальне посвідчення, яке підтверджує ваше право голосувати за місцем перебування. Обов’язково уточніть у працівників Держреєстру дату та час його отримання.

В посвідченні про тимчасову зміну місця голосування буде вказана адреса та номер виборчої дільниці, де ви будете голосувати. Орган ведення Державного реєстру внесе вас до списку виборців.

4. Прийти на дільницю в день голосування 26 жовтня

В день виборів на дільниці для голосування вам видадуть один бюлетень, в якому ви зможете проголосувати за певну політичну партію. Проголосувати переселенці зможуть лише в загальнодержавному окрузі.

"Річ у тому, що позачергові парламентські вибори проводяться за змішаною виборчою системою, згідно якої половина складу Верховної Ради (225 депутатів) обирається за пропорційною системою, а друга половина — за мажоритарною. В першому випадку виборці будуть голосувати за партії, а в другому — за кандидатів-мажоритарників, які висуваються у виборчих округах. 

"Всім переселенцям рекомендуємо звертатися із заявами до органів ведення Державного реєстру виборців вже зараз.