ЗАПРОВАДЖУЄТЬСЯ ЄДИНИЙ ОБЛІК ВИМУШЕНИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Уряд запроваджує єдиний облік внутрішньо переміщених осіб з Криму та районів проведення АТО. Відповідну постанову прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 1 жовтня 2014 року.

Постанова розроблена з метою отримання достовірної інформації про категорії, потреби та кількість переміщених осіб у цілому по Україні.

Мінсоцполітики створить та вестиме Єдину інформаційну базу даних про взятих на облік внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.

Передбачається, що переселенцям з Криму та зони АТО будуть видаватися довідки про взяття на облік. Для її отримання переміщеній особі, яка досягла 18-річного віку, необхідно буде звернутися особисто або через законного представника із заявою та копією паспорта до органів соціального захисту населення за місцем перебування.

Така довідка видаватиметься в день подання заяви безоплатно, за встановленою формою.

У разі відсутності документа, що посвідчує особу, переселенець повідомляє про це територіальні підрозділи ДМС, які в одноденний строк видають тимчасове посвідчення.

При цьому спрощено процедуру отримання довідок для осіб, які проживають в місцях масового (скупченого) поселення: пропонується здійснювати прийняття заяв та видачу довідок уповноваженими на це особами з виїздом на місця їх проживання.