СУСПІЛЬНО ВАЖЛИВІ ПИТАННЯ – У ЦЕНТРІ УВАГИ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ

Свою небайдужість та активну громадську позицію у вирішенні проблем району переконливо довели члени громадської ради при Тростянецькій районній державній адміністрації

Виступаючи перед присутніми, головний спеціаліст з економічних питань райдержадміністрації Олена ХОЛОДОВА проінформувала про процес децентралізації, який відбувається на території району, а також необхідності широкого інформування громадськості з даного питання.

Доповідач зазначила, що мета реформи – формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади для створення і підтримки повноцінного життєвого середовища для громадян, надання високоякісних та доступних публічних послуг, становлення інститутів прямого народовладдя, узгодження інтересів держави та територіальних громад. Реформа передбачає відповідальність органів місцевого самоврядування перед виборцями – за ефективність своєї роботи, а перед державою – за її законність. На території району вже існують дві ОТГ – Тростянецька та Боромлянська. 03 лютого 2020 року в Києві в Міністерстві розвитку громад та територій відбулися додаткові консультації, щодо перспективних планів формування спроможних громад в тому числі і Сумської областіПостало питання про об’єднання Білківської, Криничанської та Люджанської сільських рад Тростянецького району до Тростянецької міської чи Боромлянської сільської об’єднаних територіальних громад. 09 лютого за ініціативи народного депутата України Миколи ЗАДОРОЖНЬОГО було проведено на території даних сільських рад додаткові громадські зустрічі, а саме збір підписів жителів. Збір підписів показав реальне бажання людей.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Лариса БАСОВА проінформувала присутніх про фінансування інститутів громадянського суспільства з районного бюджету. Лариса Іванівна зауважила, що в районному бюджеті на 2020 рік передбачено кошти в сумі 30 тис. грн. для проведення конкурсу з визначення програм (проєктів, заходів) розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка.
Учасниками зібрання було детально обговорено дані питання та взято до уваги інформацію доповідачів.

          Світлина від Тростянецька районна державна адміністрація Сумської області.

Світлина від Тростянецька районна державна адміністрація Сумської області.         Світлина від Тростянецька районна державна адміністрація Сумської області.