МОБІЛЬНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ОФІС- ПРАКТИЧНА ДОПОМОГИ ЖИТЕЛЯМ СІЛЬСЬКОЇ МІСЦЕВОСТІ

На виконання завдань визначених програмою Президента України В.Ф. Януковича "Україна для людей" та соціальних ініціатив,  пріоритетна діяльність Уряду спрямована на підтримку найбільш вразливих верств населення.

 

На виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 14.03.2012 №137 “Про затвердження Методичних рекомендацій щодо надання громадянам соціальної підтримки за принципом "єдиного вікна" та виїзної роботи "мобільного соціального офісу", з метою підвищення ефективності системи надання громадянам соціальної підтримки за принципом "єдиного вікна", розпорядженням голови Тростянецької районної державної адміністрації від 03.05.2012  №219- РД створено "Мобільний соціальний офіс" для комплексного виїзного обслуговування населення Тростянецького району при управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.

Завдяки  тісній співпраці та  участі голів місцевих рад налагоджено  роботу “мобільного соціального офісу”. На підставі аналізу звернень громадян, голови територіальних громад  визначаються з переліком  питань, які необхідно розглянути при роботі офісу, оповіщують населення про день виїздного обслуговування та надають приміщення для ефективної роботи мобільного офісу.

За звітний період роботою “мобільного соціального офісу” здійснено 43 виїзди, охоплено 15 сільських рад.  На виїздах працювали профільні спеціалісти  управління праці та соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду, районного територіального центру соціального обслуговування, служби у справах дітей, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління економічного розвитку райдержадміністрації, юридичний сектор райдержадміністрації.

З поміж питань, з якими найчастіше звертаються жителі сільської місцевості чимало тих, що стосуються пенсійних аспектів, “чорнобильських” виплат, працевлаштування, надання одноразової матеріальної допомоги на придбання ліків, вирішення різного роду земельних питань, призначення державної соціальної допомоги малозабезпечиним сім’ям, призначення житлових субсидій, захисту прав дітей, отримання технічних та інших засобів реабілітації,  отримання допомоги по догляду за інвалідом, та інші.  Загалом під час виїздів  “мобільного соціального офісу” звернулось 178 мешканців населених пунктів,  надано 253 консультації, та прийнято 14 пакетів документів для призначення державних соціальних допомог.

 Працівники „мобільного соціального офісу” також сприяють підвищенню професійного рівня уповноважених сільських  рад з питань соціального захисту населення.

Безперечно  позитивним результатом роботи є те, що мешканці віддалених населених пунктів мають можливість реалізувати своє право та вирішити цілий комплекс питань безпосередньо за місцем проживання.