Подолання складних життєвих обставин – разом до спільної мети

Кожна дитина має виховуватися у родинному затишку. Одним із головних напрямків роботи є раннє виявлення сімей, які опинились в складних життєвих обставинах. Тільки завдяки злагодженій спільній роботі соціальних служб та влади щодо виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях кількість випадків вилучення дітей із неблагополучних  сімей зменшиться.

Говними причинами кризи в сучасних сім’ях є складні житлово-побутові умови, пов’язані з відсутністю роботи в батьків, відсутністю грошового забезпечення, зловживанням алкоголем. Дуже часто батьки не мають найменших педагогічних знань з питань виховання власних дітей. І, головне – сім’я не бажає щось змінювати, прикладати хоча б мінімум зусиль для покращення ситуації.Кризова ситуація може виникнути в будь-якій сім’ї з різних причин, тож соціальні служби повинні оперативно реагувати та допомагати долати проблеми, що виникли. Вкрай важливо помітити кризу на ранньому етапі її  прояву в сім’ї.  Родинам,  які опиняються в складних життєвих обставинах обов’язково мають надаватися соціальні послуги, зокрема, юридичні, медичні, педагогічні, а головне – психологічні.

Основною метою є сприяння у задоволенні потреб сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Лише спільними зусиллями можливо повернути родину до повноцінного життя.