До уваги інвалідів, які бажають навчатися

Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів здійснює професійну реабілітацію дітей-інвалідів віком від 16 років та інвалідів, які не досягли пенсійного віку, які за висновком МСЕК потребують професійної реабілітації, для навчання за робітничими професіями „Оператор комп’ютерного набору”, „Секретар керівника”, „Перукар”, „Слюсар з ремонту автомобілів”, „Бджоляр”, „Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних”, „Взуттьовик з ремонту взуття”, „Швачка”, „Вишивальниця”, „Соціальний робітник”.

В Центрі запроваджено навчання за новими робітничими професіями: „Касир торговельного залу”, „Оператор комп’ютерної верстки”, „Черговий по поверху”, „Молодша медична сестра з догляду за хворими”, „Манікюрник”. Кваліфікаційні вимоги: базова або повна загальна середня освіта.

До Центру не приймаються на навчання інваліди, які вже отримали професії у центрах професійної реабілітації інвалідів державної або комунальної форми власності і не працевлаштувалися за набутою професією, окрім випадку, якщо за рішенням МСЕК (ЛКК) інваліди у зв’язку з погіршенням стану здоров’я не можуть працювати за раніше набутою професією і потребують перенавчання (перекваліфікації).

Професійне навчання в Центрі поєднується з медичними процедурами та заходами соціально-психологічної реабілітації. Професійне навчання,  медичне та соціально-психологічне супроводження, проживання та харчування слухачів у Центрі забезпечуються за рахунок  коштів Державного бюджету.

Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів розташований за адресою: с. Лютіж, Вишгородський район, Київська область, тел. (044) 425-84-91.

Буковинський міжрегіональний Центр професійної реабілітації інвалідів пропонує інвалідам І-ІІІ груп працездатного віку (з 16 років до пенсійного віку жінки та чоловіки) набути робітничі професії: „Оператор комп’ютерного набору” – термін навчання 6 місяців, „Швачка” - термін навчання 3 місяці, „Кравець” - термін навчання 3 місяці, „Конторський службовець (бухгалтерія)”-  термін навчання 9 місяців та „Молодша медична сестра з догляду за хворими” - термін навчання 6 місяців.

Навчання, проживання, 3-х разове харчування, медичне спостереження та соціально-психологічна реабілітація в Центрі проводиться безкоштовно.

Після закінчення навчання слухачі Центру отримують свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації державного зразка.

Буковинський міжрегіональний Центр професійної реабілітації інвалідів розташований за адресою: м. Чернівці, вул. Південно-Кільцева, 8 А, тел. (03722) 4-59-04, 4-73-71.

 Вінницький міжрегіональний Центр професійної реабілітації інвалідів „Поділля” проводить набір слухачів (інвалідів) на навчання за спеціальностями: „Ліфтер” - термін навчання 1,5 місяці, „В’язальниця трикотажних виробів та полотна” - термін навчання 2 місяці, „Манікюрниця” - термін навчання 3 місяці, „Взуттьовик з ремонту взуття” - термін навчання 3 місяці, „Оператор котельні”- термін навчання 3 місяці, „Швачка” - термін навчання 3 місяці, „Фотограф” - термін навчання 4 місяці, „Перукар-модельєр” - термін навчання 5 місяців, „Флорист-озеленювач” - термін навчання 5 місяців, „Оператор комп’ютерного набору” – термін навчання 5 місяців, „Лицювальник-плиточник” - термін навчання 6 місяців, „Візажист. Стиліст” - термін навчання 6 місяців, „Кравець” - термін навчання 6 місяців, „Конторський службовець (бухгалтерія)”-  термін навчання 8 місяців та „Касир банку” - термін навчання 12 місяців.

Навчання та послуги (харчування, соціально-психологічний та медичний супровід, іногороднім-проживання) слухачам працездатного віку надаються безоплатно.

Вінницький міжрегіональний Центр професійної реабілітації інвалідів „Поділля” розташований за адресою: м.Вінниця, вул. Пирогова, 135-а, тел. (0432) 68-02-60, 68-02-61.

 Житомирське вище професійне училище – інтернат приймає абітурієнтів на денну форму навчання за державним замовленням. До Вищого професійного-училища приймаються юнаки та дівчата віком від 15 до 35 років, що мають інвалідність 2-3 груп, стан здоров’я яких дозволяє навчатись та працювати за обраною професією. Вище професійне училище-інтернат здійснює підготовку кваліфікованих робітників з професій: на базі 9 класів: „Оператор комп’ютерного набору. Секретар керівника” – термін навчання 2,5р., „Оператор комп’ютерного набору. Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин” – термін навчання 3 роки,  „Кухар. Кондитер” – термін навчання 2,5 р. Випускникам видається атестат про одержання повної загальної середньої освіти та диплом про набуту професію.

На базі 11 класів: „Радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури. Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин” – термін навчання 1,5 р., „Оператор комп’ютерного набору. Конторський службовець (бухгалтерія)” – термін навчання 1,5 р., „Кухар. Кондитер” – термін навчання 1,5 р., „Оператор комп’ютерного набору. Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин” – термін навчання 1,5 р., „Оператор комп’ютерного набору. Соціальний робітник” – термін навчання 1,5 р., „Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування. Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин” – термін навчання 1,5 р., „Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття. Взуттьовик з пошиття ортопедичного взуття” – термін навчання 1,5 р., „Оператор комп’ютерного набору” - термін навчання 0,5 р. Випускникам видається диплом про набуту професію.

На базі спеціалізованих загальноосвітніх шкіл для дітей зі зниженим слухом: „Оператор комп’ютерного набору” - термін навчання 0,5 р., „Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття. Взуттьовик з пошиття ортопедичного взуття” – термін навчання 1,5 р., „Кухар. Кондитер” – термін навчання 1,5 р. Випускникам видається диплом про набуту професію.

Учні, одержують стипендію, забезпечуються 4-разовим харчуванням, послугами лікарів, проживанням в гуртожитку. Здійснюється безкоштовне обслуговування перукарем, взуттьовиком тощо. В училищі працюють спортивні секції, гуртки художньої самодіяльності, технічної творчості, прикладного мистецтва та інші.

 Зарахування на навчання проводиться без вступних іспитів, без результатів зовнішнього незалежного оцінювання, після співбесіди та тестування в приймальній комісії, на підставі конкурсу свідоцтв та атестатів про освіту.

Житомирське вище професійне училище – інтернат розташоване за адресою: м. Житомир, вул. Московська, 43, тел. (0412) 47-32-71, 47-32- 74.

Кам'янець-Подільський планово-економічний технікум-інтернат проводить набір слухачів (інвалідів) на навчання за спеціальностями: „Бухгалтерський облік”, „Економіка підприємства”, „Соціальна робота”. До технікуму приймаються особи з обмеженими фізичними можливостями (інваліди І-ІІІ груп та діти-інваліди).

Заяви приймаються: від вступників які вступають на основі базової загальної середньої освіти – з 1 липня по 22 липня, від інвалідів І-ІІ груп та інвалідів з дитинства які вступають на основі повної загальної середньої освіти – з 1 липня по 22 липня, від осіб які вступають на основі повної загальної середньої освіти з числа інвалідів ІІІ групи та тих які не є інвалідами – з 1 липня по 31 липня. Вступні екзамени з 23 по 31 липня, зарахування до 10 серпня.

Зараховані на навчання до технікуму (інваліди І-ІІІ груп та інваліди з дитинства) забезпечуються стипендією та знаходяться на державному утриманні (безкоштовне чотирьохразове харчування, проживання в гуртожитку, безкоштовне оздоровлення в літній період в лікувально – оздоровчому центрі). Студентам технікуму пенсії виплачуються в повному обсязі.

Кам'янець-Подільський планово-економічний технікум-інтернат розташований за адресою: м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька область, вул. Годованця, 13, тел. (03849) 3-26-51, 3-26-22.

Луганське обласне професійно-технічне училище-інтернат пропонує навчання безробітним інвалідам за професіями, що є актуальними на ринку праці.

Училище здійснює навчання за такими робітничими професіями: кравець, закрійник для індивідуальної трудової діяльності, взуттьовик по індивідуальному пошиттю взуття, складальник верху взуття, оператор комп’ютерного набору, оператор комп’ютерної верстки, квітникар, флорист, художник розпису по дереву.

На навчання приймаються інваліди ІІ-ІІІ груп в віці від 16 до 30 років, які не потребують стороннього догляду, з освітою 9-11 класів загальноосвітньої школи.

Зарахування до училища проводиться на основі тестування на професійну, загальноосвітню і психологічну придатність.

Протягом навчання учні отримують медичне обслуговування, стипендію і пенсію в повному обсязі.

Для проживання учням надається безкоштовно гуртожиток і чотирьохразове харчування.

Луганське обласне професійно-технічне училище-інтернат розташований за адресою: м. Луганск, кв.Східний, 3 ПТУ-інтернат, тел. (0642) 628-238, 628-246.

Львівський міжрегіональний центр соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів проводить набір слухачів (інвалідів) на навчання за спеціальностями з терміном навчання: „Оператор комп’ютерного набору” –3,5 місяців, „Касир банку” - 6 місяців, „Обліковець (реєстрація бухгалтерських даних” – 6 місяців, „Квіткар - флорист” – 2,5 місяців, „Водій категорії В” – 3 місяці, „Перукар” - 6 місяців, „Манікюрниця” - 3 місяці, „Педикюрниця” – 3 місяці, „Візажист” – 6 місяців, „Агент з організації туризму” – 6 місяців, „Швачка” - 3 місяці, „Взуттьовик” - 3 місяці, „Автослюсар” – 5 місяців, „Годинникар” – 4 місяці, „Секретар керівника” – 6 місяців, „Соціальний працівник” – 4 місяці, „Столяр будівельний” – 4 місяці, „Слюсар-електрик з ремонту” – 5 місяців, „Оператор комп’ютерної верстки”- 5 місяців, „Кухар” – 8 місяців, „Продавець продовольчих товарів” – 8 місяців, „Продавець непродовольчих товарів” – 8 місяців, „Оператор котельні” – 3 місяці,  „Бармен” - 7 місяців, „Офіціант” – 6 місяців, „Екскурсовод” – 7 місяців.

За весь період навчання слухач отримує всі види комплексної реабілітації: соціальну, психологічну, медичну, професійну, фізичну, фізкультурно-спортивну, трудову. Для проживання слухачам надається місце у гуртожитку, триразове харчування. Після закінчення курсу навчання випускникові видається свідоцтво державного зразку. Після завершення реабілітації слухачі отримують консультації щодо можливого працевлаштування. Усі послуги для інвалідів є безкоштовними.

Львівський міжрегіональний центр соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів розташований за адресою: м.Львів - 70, вул. Хуторівка, 38, тел. (032) 221-59-08, 221-42-17.