ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ УЧАСНИКІВ АТО ТА ЧЛЕНІВ СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ ГЕРОЇВ МАЮТЬ ВИРІШУВАТИСЬ НА КООРДИНАЦІЙНІЙ РАДІ В ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

На цьому наголосив під час зустрічі з керівниками громадських організацій учасників АТО/ООС голова облдержадміністрації Василь ХОМА

«Сьогоднішня зустріч для мене знакова, адже я спілкуюсь з ветеранами АТО/ООС, з тими, хто нюхав порох, чув свист куль і снарядів, хто жертвував своїм життям і здоров’ям, захищаючи нашу територію, – зазначив Василь Хома. – Я знаю, що у вас чимало проблемних питань: це і забезпечення земельними ділянками та житлом, і пільгове перевезення і оздоровлення. Усі їх ми будемо розглядати під час засідань координаційної ради, яку необхідно відродити. І в мене до вас прохання, усі нагальні проблеми вносити до розгляду. Ми маємо зробити все можливе, щоб ці питання вирішувалися».

Щодо питання виділення землі учасникам АТО/ООС голова облдержадміністрації доручив виконуючому обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру в Сумській області Тарасу ГАРАЩЕНКУ особливу увагу приділяти сім’ям загиблих героїв, в тому числі, у разі необхідності, надати належний супровід заявникам в оформленні документації з землеустрою. 

У ході розгляду питання щодо перевезення учасників АТО/ООС Василь ХОМА підкреслив, що у 2021 році буде продовжено обласну програму пільгових перевезень. Разом із тим, буде розроблятися програма електронного обліку та компенсації пільгових перевезень, на зразок тих, що вже діють в інших областях і навіть громадах.

«Необхідно відійти від паперового обліку учасників АТО/ООС під час перевезень. Ми маємо йти в ногу з часом, і програма під умовною назвою E-Ticket має стати ефективним механізмом компенсації за перевезення не лише учасників АТО, а й інших пільгових категорій громадян», – наголосив очільник облдержадміністрації.