ВОЛОДИМИР БУРЛАКА: СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧАСНИКІВ АТО/ООС ТА ЧЛЕНІВ ЇХ СІМЕЙ Є ПРІОРИТЕТОМ У ДІЯЛЬНОСТІ РАЙОННОЇ ВЛАДИ

На цьому наголосив голова Тростянецької районної державної адміністрації Володимир БУРЛАКА під час доповіді начальника відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій громадян, по роботі з інвалідами та чорнобильцями управління соціального захисту населення райдержадміністрації Любов МЕЛЬНИК

«Одним з найважливіших напрямків у роботі всіх місцевих органів влади на території району є соціальний захист учасників антитерористичної операції/ операції об’єднаних сил та членів їх сімей. На підтримку учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил спрямовуються кошти державного, обласного та місцевих бюджетів», - звернув увагу присутніх очільник району.

За інформацією Любов МЕЛЬНИК, станом на 01.11.2020 на обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 308 учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції/операції об’єднаних сил, 9 інвалідів війни та 7 сімей загиблих учасників в антитерористичній операції.

210 учасників антитерористичної операції отримують пільги на житлово-комунальні послуги в готівковій формі, 72 учасника АТО отримують готівку на придбання твердого палива та скрапленого газу через відділення банківських установ.

В 2020 році за рахунок коштів державного бюджету управлінням виплачено одноразову грошову допомогу до 5 травня 203 учасникам бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції/операції об’єднаних сил та особам з інвалідністю внаслідок війни на загальну суму 308,9 тис. грн.

На квартирному обліку в Тростянецькій міській раді перебуває 1 особа з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції та 19 учасників бойових дій з їх числа.

Станом на 01.11.2020 перевезено 107 учасників антитерористичної операції на суму 3,3 тис. грн.

Відповідно до Обласної програми соціального захисту населення на 2017-2021 роки 44 учасника антитерористичної операції/ООС забезпечені дровами в розмірі 5 куб. метрів твердих порід на суму 140,8 тис. грн. та виплачено компенсацію готівкою 15 чол. на суму 48,0 тис. грн.

На обліку в управлінні на забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 12 учасників антитерористичної операції. За 10 місяців, оздоровлено 5 учасників бойових дій з числа учасників антитерористичної операції на суму 69,9 тис.грн. в санаторії «Орізонт» Одеської області. Кошти використано в повному обсязі.

Також учасникам АТО надаються послуги з психологічної реабілітації, на ці цілі передбачено кошти в сумі 57,6 тис. грн. З початку року для отримання послуг з психологічної реабілітації звернулося 5 осіб, 4 особи отримали психологічну реабілітацію в санаторії «Орізонт» Одеської області, одна особа – в санаторії «Токарі» Лебединського району Сумської області.

Проводиться робота по забезпеченню земельними ділянками учасників антитерористичної операції. Всього подали заяви для отримання земельних ділянок 386 учасників бойових дій та 9 членів сімей загиблих військовослужбовців в т.ч. 235 осіб – жителі Тростянецького району, 275 осіб забезпечено земельними ділянками та зареєстровано право власності, в т.ч. 201 особа - жителі Тростянецького району. Протягом 10 місяців 2020 року працевлаштовані 6 учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил.

Підбиваючи підсумки розгляду питання, Володимир БУРЛАКА наголосив на тому що питання соціального захисту та супроводу учасників АТО/ООС, сімей загиблих земляків на Сході України, учасників бойових дій, членів їх родин перебуває на постійному контролі.