З 2020 РОКУ ДІТИ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВСІХ НОЗОЛОГІЙ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ БЕЗОПЛАТНУ РЕАБІЛІТАЦІЮ У 49 УСТАНОВАХ

З цього року діти з інвалідністю всіх нозологій мають право на забезпечення реабілітаційними заходами у реабілітаційних установах, закладах охорони здоров’я у відповідності до індивідуальної програми

    Завідувач сектору по соціальному захисту осіб з інвалідністю Тетяна Любченко повідомила, що 4 грудня 2019 року Міністерством соціальної політики України було внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів  від 27 березня 2019 р. № 309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю»

  згідно якої порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю був розширений.

«У минулому році на проведення реабілітаційних заходів для дітей-інвалідів із Сум було передбачено 45,6 тис.грн. з державного бюджету – це було 4 дитини із дитячим церебральним паралічем, які отримували реабілітаційні послуги у Сумському обласному центрі комплексної реабілітації дітей та осіб з інвалідністю та реабілітаційному центрі «Еліта» (м. Львів). З цього ж року правом на отримання реабілітації за рахунок державного фінансування зможуть скористатися діти усіх нозологій.  Зауважимо, гранична вартість надання реабілітаційних послуг складає від 16 до 25 тис. грн., залежно від стану дитини, втім якщо дитина – сирота або позбавлена батьківського піклування і має інвалідність, то гранична вартість збільшується на 50%», – додала посадовиця.

Щоб направити дитину до  реабілітаційної установи, батькам або законному представнику дитини спочатку потрібно звернутись до лікаря первинної ланки, з яким підписано декларацію.

«У першу чергу потрібно отримати виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою № 027/о, потім рекомендації стосовно безпосереднього медичного закладу від вузькоспеціалізованого фахівця. З цими документами слід звернутись до ЛКК (лікарсько-консультативна комісія), яка знаходиться в дитячій клінічній лікарні Святої Зінаїди за адресою вул. Троїцька 28 і працює кожного дня окрім четверга. Комісія зробить відповідний запис в індивідуальній програмі реабілітації і саме з цими, вже остаточними медичними висновками, необхідно йти до департаменту соцзахисту населення», – наголосила медик.

Потім, укладається трьохстороння угода між батьками (представниками дитини), управління соціального захисту  і закладом, що надає реабілітаційні послуги.

«Потрібно подати заяву до управління соціального захисту населення у довільній формі разом з копіями: паспорта громадянина України чи свідоцтва про народження, або іншого документа, що посвідчує особу дитини; індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, в якій обов’язково визначено обсяг, термін проведення, місце проведення реабілітаційних заходів та ступінь. Також при зверненні до управління один із батьків дитини чи її законний представник має надати копію та оригінал власного паспорта або іншого документа, що посвідчує особу та довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків», – зауважила Тетяна Любченко.

Отримати детальну інформацію щодо забезпечення дітей з інвалідністю всіх нозологій заходами з реабілітації можна в управлінні соціального захисту населення за адресою: вул. Миру,2 каб. 7, тел. 5 13 59