ОСОБЛИВОСТІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОТЕЗНО-ОРТОПЕДИЧНИМИ ВИРОБАМИ, ОРТОПЕДИЧНИМ ВЗУТТЯМ ТА ДОПОМІЖНИМИ ЗАСОБАМИ ДЛЯ ОСОБИСТОГО ДОГЛЯДУ ТА ЗАХИСТУ

За інформацією управління соціального захисту населення райдержадміністрації особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та  інші окремі категорії населення забезпечуються наступними підгрупами  протезно-ортопедичних виробів:

-         cистема ортезів на хребет;

-         система ортезів на верхні кінцівки;

-         система ортезів на нижні кінцівки;

-        система протезів на верхні кінцівки;

 

-         система протезів на нижні кінцівки;

-         протези молочної залози;

-         ортопедичне взуття;

-         допоміжні засоби для особистого догляду  та захисту.

Підприємство за зверненням особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи або їх законного представника на підставі оригіналу направлення оформляє замовлення на виготовлення індивідуального засобу реабілітації не раніше ніж за два місяці до закінчення строку, на який його видано.

Строк виготовлення індивідуальних засобів реабілітації становить:

протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортезів шарнірних на верхні та нижні кінцівки, ортезів на хребет (з різних видів матеріалів, крім текстильних), корсетів та ортопедичного взуття - до 20 робочих днів;

протезно-ортопедичних виробів (обтураторів, ортезів із текстильних матеріалів) та ортопедичного взуття умовного позначення 1, 11 за функціональним призначенням - до десяти робочих днів;

протезно-ортопедичних виробів з первинного та складного протезування та ортезування, а також за новітніми технологіями - до 35 робочих днів.

Строк виготовлення індивідуальних засобів реабілітації обчислюється з дня початку їх виготовлення і включає час безпосереднього виготовлення без урахування часу, необхідного для примірки, та часу, протягом якого особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа не з’являлася на примірку.

Готовий індивідуальний засіб реабілітації видається після примірки особі з інвалідністю, дитині з інвалідністю, іншій особі або її законному представнику, які ставлять підпис в оформленому замовленні і картці протезування.

До кожного індивідуального засобу реабілітації підприємство видає інструкцію з експлуатації і талон на гарантійний ремонт.

У разі надходження письмового звернення від особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи або їх законних представників підприємству дозволяється надсилати поштою готове ортопедичне взуття, обтуратори, ортези із текстильних матеріалів.

Діти з інвалідністю та діти віком до 18 років забезпечуються протезно-ортопедичними виробами у міру виростання, що підтверджується довідкою ЛКК про зміну антропометричних даних (за винятком ортопедичного взуття).

Діти з інвалідністю, антропометричні розміри яких не змінилися, забезпечуються двома парами ортопедичного взуття на рік на вибір - зимовим або літнім. У разі зміни антропометричних даних, що підтверджується довідкою ЛКК, діти з інвалідністю, з патологіями нижніх кінцівок  забезпечуються ортопедичним взуттям у кількості не більше чотирьох пар на рік. Довідка ЛКК про зміну антропометричних даних подається не раніше ніж через два місяці з дати останньої видачі взуття та є підставою для забезпечення лише однією парою взуття.

Особа з інвалідністю та постраждалий внаслідок антитерористичної операції забезпечуються:

двома парами ортопедичного взуття на два роки;

якщо група інвалідності встановлена строком на один рік - однією парою ортопедичного взуття;

за наявності довідки з місця роботи, служби або навчання - двома парами такого взуття на рік та одним протезом на два роки.

Жінки, дівчата після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та з порушеннями розвитку молочних залоз забезпечуються протезами молочної залози обов’язково з ліфами для їх кріплення (на вибір трьома ліфами для кріплення протезів молочної залози або двома зазначеними ліфами та одним спеціальними ліфом для кріплення протезів молочної залози для занять фізичною культурою і плаванням (купальником) та у разі потреби, що визначається індивідуальною програмою, висновком МСЕК, ЛКК, - разом з компресійним рукавом.

Протези та ортези підвищеної надійності та функціональності, що мають поліпшені антропологічні, ергономічні та косметичні характеристики і дають змогу виконувати фізичну роботу з підвищеними навантаженнями, вести активний спосіб життя (займатися спортом і туризмом, доглядати за дітьми та особами, які втратили працездатність, тощо), перелік яких визначається Мінсоцполітики, видаються:

особам з інвалідністю - з розрахунку один виріб на чотири з половиною роки;

особам з інвалідністю, які працюють, служать, навчаються, та постраждалим внаслідок антитерористичної операції - з розрахунку один виріб на три роки.

У разі забезпечення протезами верхніх кінцівок відповідно до медичних показань особи з інвалідністю, діти з інвалідністю можуть бути забезпечені двома видами протезів різної функціональності, а саме:

косметичним та робочим;

з тяговим керуванням та робочим.

Постраждалі внаслідок антитерористичної операції можуть бути забезпечені двома видами протезів верхніх кінцівок відповідно:

косметичним та із зовнішнім джерелом енергії (в тому числі підвищеної функціональності за новітніми технологіями);

з тяговим керуванням/з тяговим керуванням комбінованим та із зовнішнім джерелом енергії (в тому числі підвищеної надійності та функціональності).

У разі численних (двох і більше) уражень верхніх та/або нижніх кінцівок протези та/або ортези видаються з розрахунку по одному виробу на кожну уражену кінцівку на рік, протези та ортези підвищеної надійності та функціональності - на два роки.

Додаткову інформацію з цього питання можна отримати в управлінні  соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації: за адресою: м.Тростянець  кабінет №7 або за тел. 5 13 59.