МИ – ПРОТИ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ!

Перший шлях потрапляння українських громадян до торгівлі людьми – це працевлаштування. Окрім туризму, здебільшого, українські громадяни їдуть за кордон з метою працевлаштування і шукають будь-які можливості потрапити за кордон. Останнім часом з’явилося багато оголошень про працевлаштування в газетах особливо в Інтернеті розміщують  оголошення. ( наприклад: потрібні чоловіки на будівництво доріг у Польщі. Заробітна плата 12 злотих за годину до 1000євро в місяць. Доставка до місця роботи             

 

Другий шлях виїзду за кордон – знайомства. Значна частина мігрантів їде за кордон за запрошенням випадкових  “знайомих” іншими словами, через мережі посередників та постачальників, шлюбні агенції, які не оформлені в легальні фірми. Це другий шлях. Скажімо, за одну дівчину  “торгівець” отримує за кордоном від 200 до 5000 доларів ( це залежить від країни ).

    Третім шляхом “ вивозу ” українських громадян за кордон є туристичні поїздки. На відміну від фірм, які працевлаштовують, турфірми офіційно оформляють турістичні візи, які дозволяють легально виїхати в країну, але не дають можливості легального працевлаштування, і тому українські громадяни працевлаштовуються за кордоном нелегально на свій страх та ризик. Відповідальність за їхні долі туристичні агенції не несуть.

      Четвертий шлях вивезення – це шлюбні оголошення та контракти. Велика кількість українських жінок мріє одружитися з іноземцем. Існує практика запрошення жінок і дівчат через шлюбні агенції начебто для одруження. На відміну від фірм, які займаються працевлаштуванням за кордоном, це агенції взагалі не повинні отримувати ніяких ліцензій та проходити перевірку.

    Загальні паради, які будуть корисними перед поїздкою за кордон:

1.      Нікому не довіряйте Ваш паспорт. Документи, що засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас.

2.      Якщо Ви збираєтесь працювати чи навчатися за кордоном, Вам необхідно підписати контракт. Контракт повинен бути написаний зрозумілою Вам мовою, а також містити інформацію про умови ( оплату, вихідні дні, роботу у святкові дні, медичне страхування  ), місце та час Вашої майбутньої праці чи навчання.

3.      Пам’ятайте! Легально працювати за кордоном можна  лише за наявності робочої візи. Ніякий інший вид візи не дає права на працевлаштування за кордоном.

4.      Залиште вдома детальну інформацію про майбутнє місце перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого паспорта та контракту. Варто також залишити своє фото та адреси Ваших іноземних друзів.

5.      Дізнайтесь номери телефонів українських посольств та консульських представництв за кордоном та візьміть їх із собою. Якщо Ви опинились у скрутній ситуації або Вам хтось загрожує, звертайтесь до представників своєї країни, які допоможуть Вам. Якщо в країні Вашого перебування немає посольства України – телефонуйте в посольство України в сусідній державі.