НІ – ПРИХОВАНИМ ТРУДОВИМ ВІДНОСИНАМ!

На сьогоднішній день питання легалізації виплати заробітної плати та цивілізованого оформлення трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками залишається надзвичайно актуальною проблемою. Дуже часто громадяни, не замислюючись над проблемами соціальних виплат і пенсій у майбутньому,  погоджуються на неофіційне оформлення трудових відносин з роботодавцем

 

Використання прихованих трудових відносин призводить  не тільки до зменшення надходжень до бюджету, але і містить у собі багато негативних моментів, що суттєво впливають на життя людини. Негативний вплив тіньової зайнятості стосується й суспільної небезпеки, адже всі люди є споживачами послуг у сфері громадського харчування, торгівлі, транспорту, будівництва тощо, тож необхідна їх висока якість. Також тіньова зайнятість, певним чином, сприяє поширенню професійних захворювань, підвищенню рівня аварійності на дорогах, зростанню ризиків виникнення нещасних випадків на виробництві, адже офіційно неоформлений працівник не проходить обов’язкового медичного обстеження, з ним не проводяться інструктажі, навчання з техніки безпеки, охорони праці тощо.

Звертаємо вашу увагу, що трудові відносини роботодавця з працівником розпочинаються з укладання трудового договору, який оформлюється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу. Повідомлення про прийняття на роботу подається до початку роботи працівника за формою, згідно з додатком до постанови КМУ від 17.06.2015 № 413.

Трудовий договір вважається укладеним тільки після того, як його підписали роботодавець і працівник та видано наказ (розпорядження) про прийняття працівника на роботу. Згідно з ч.3 ст.24 КЗпП України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування й реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У зв’язку з цим, шановні роботодавці, просимо вживати заходів щодо законного оформлення трудових відносин з найманими працівниками. Лише додержання роботодавцем трудового законодавства гарантує стабільний прибутковий бізнес і дасть змогу уникнути непорозумінь із найманими працівниками і контролюючими органами.