Літній табір у Карпатах

У 2010 році компанія (на той час назва) «Крафт Фудз Україна», яка була одним з головних спонсорів благодійного фонду «Приятелі дітей», запропонувала запросити до літнього табору, які на той час проводив фонд, дітей соціальних категорій з Тростянецького району. І саме тоді між службою  у справах дітей районної державної адміністрації та  БФ Товариство «Приятелі дітей» було укладено угоду про співробітництво, предметом якої є виконання спільних програм та проектів, спрямованих на профілактику негативних явищ у дитячому та підлітковому середовищі, виховання у дітей позитивної активної життєвої позиції, допомогу на захист соціально незахищених категорій дітей.

З того часу діти соціальних категорій, які проживають на території нашого району, вже вісім разів ставали учасниками літніх таборів, організованих БФ «Приятелі дітей».

От і цього року  19 - 29 серпня 2017 року у  смт.Ворохта, Яремчанського району на Івано-Франківщині на базі туристично-наметового табору "Курінь Довбуша" відбувся літній табір  під гаслом "20 років разом". 18 дітей нашого району стали учасниками табору.

Табір присвячений 20 річниці діяльності партнерської організації "Приятелів дітей" з США - UCARE, Inc. - в Україні. 20 років співпрацюють ці дві благодійні організації, надаючи дітям-сиротам та дітям інших соціальних категорій різнобічну допомогу. Символічно, що табір відбувся у більшій мірі завдяки наполегливій діяльності незмінного волонтера зі США протягом 20 років - пані Люби Петруші, яка всі ці роки навчала дітей писанню писанки, фотографії, іншим вмінням, але головне - бути достойною людиною, відкритою та щедрою.

Ворохта розташована на висоті 850 метрів над рівнем моря, на річці Прут. Курорт Ворохта є центром підготовки українських спортсменів із стрибків із трампліна, біатлону, лижних перегонів.

Програма табору була насиченою різними видами діяльності, діти не нудьгували: майстерні, екскурсії, походи, заходи, тощо... Все відображно на фотографіях на офіційному сайті БФ «Приятелі дітей» та у фейсбуці, які назавжди зареєстрували незгасні враження цього літнього відпочинку дітей.

Зокрема працювали майстерні писанкарства, гончарства, плетіння браслетів, художнє малювання. Відбувалися спортивні змагання, козацькі мистецтва, квести.

Надзвичайно різноманітною була програма екскурсій та походів по Ворохті, до водоспаду Гук. Незабутнімми стали враження від підйому по канатній дорозі у Буковелі. Назавжди запам’ятаються дітям катання на конях та екстремальні поїздки на квадрациклах.

 Діти відвідали та скупалися у солених басейнах у Солотвино на Закарпатщині. Щорічно влітку до Солотвино приїжджає багато туристів, щоб полежати в солоних озерах, куди ропа (насичена солями вода) потрапляє безпосередньо з шахти. Вода в басейнах у декілька разів солоніша за морську воду настільки, що буквально виштовхує тіло на поверхню, створює враження ніби людина невагома у цій воді. У водах цих озер, якими наповнюються басейни, є розчин багатьох важливих для здоров’я мікроелементів (йод, кальцій,калій, бром, фтор та ін.). Це, разом із мікрокліматом, чудово лікує хвороби шкіри і допомагає людям з різноманітними захворюваннями.

Побували у с.Ділове Рахівського району Закарпаття, де розташовано географічний центр Європи. Геодезичний знак, що визначає географічний центр Європи, був встановлений ще у 1887 році, засвідчує точку перетину уявних ліній між Лісабоном і Уралом, землею Франца - Йосипа та Боспором, Кавказом і Північним морем. Замір здійснили вчені Віденської цісарсько – королівської академії наук Австро-Угорської імперії. Після Другої Світової війни радянські вчені підтвердили, що географічний центр Європи знаходиться саме тут. Це місце надзвичайно популярне серед туристів та подорожуючих.  

Діти підкорили Говерлу - найвищу вершину Українських Карпат і найвищу точку України, висота якої  2061 м.

Всі учасники табору отримали фірмові футболки, кепки, рюкзаки від фонду та його спонсорів та солодощі від компанії «Монделіс Україна».

Хочу від себе особисто та від дітей, учасників табору, подякувати   БФ «Приятелі дітей» та сподіваюсь і на подальшу співпрацю.

Наталія Воробйова, начальник служби  справах дітей райдержадміністрації