Відзначаємо День усиновлення

День усиновлення, який  ми традиційно відзначаємо наприкінці вересня, можна назвати другим днем народження багатьох сімей та дітей. Адже діти – сенс людського життя на Землі. Усиновлення дитини –  це серйозне рішення і надзвичайна відповідальність. Щороку більше двох тисяч українських родин  дарують сімейний затишок, батьківську любов і турботу дітям-сиротам, які залишилися  без підтримки найрідніших людей. Таке благородство та самовіддача заслуговують на безмежну вдячність.

Цей день – свято не лише усиновителів та усиновлених дітей, але й багатьох інших людей, причетних до такого важливого процесу: прийомних батьків, працівників служб у справах дітей, працівників дитячих будинків, громадських та благодійних організацій, які віддають частину свого серця, дбаючи про долю кожної дитини-сироти, і це – найголовніше.

Слухаючи історії про усиновлення дітей та спостерігаючи за їхнім життям розуміємо, що батьки-усиновлювачі здійснюють життєвий подвиг. Усиновити дитину-сироту — означає проявити милосердя. Усиновлення заслуговує на повагу та пошану оточуючих. Адже шлях батьківства не буває легким, це постійна і наполеглива праця, але й найблагородніша місія людини.

На первинному обліку служби у справах дітей Тростянецької районної державної адміністрації перебуває 111 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 22 дитини виховуються в прийомних сім’ях, 6 – в дитячих будинках сімейного типу, 58 – в сім’ях опікунів.

 На території Тростянецького району функціонує 9 прийомних сімей, у яких виховується 15 дітей, 52 опікуни зігріли своїм теплом дітей, які в силу обставин залишились без найрідніших, 15 дітей усиновлено та перебувають під постійним контролем служби.

За поточний рік з первинного обліку служби у справах дітей до сімейних форм виховання влаштовано 10 дітей: 6 - під опіку, 2 – усиновлено, 2 – в прийомних сім’ях.

Діти - один з найголовніших життєвих орієнтирів для українців. В Україні понад 26 тисяч дітей очікують на люблячу і турботливу родину,  живуть надією мати маму і тата. Наш обов’язок – докласти максимум зусиль для того, щоб кожна  українська дитина відчувала родинне тепло, любов і радість.

Справжньою винагородою будуть посмішки щасливих дітей, які даруватимуть радість, тепло і впевненість у завтрашньому дні, а посаджені зерна добра й любові в дитячих душах обов’язково проростуть пишним цвітом!