Говорили з учнями про підліткову злочинність

«Незнання закону не звільняє від відповідальностіі» - цими словами розпочалася лекція у 8-9 класах Тростянецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 за участю заступника начальника Охтирського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції Федора Нестеренка та провідного спеціаліста служби у справах дітей Тростянецької районної державної адміністрації Зої Пальошко.

 

Головною метою проведення даного заходу було допомогти учням   з’ясувати суть поняття «кримінальна відповідальність неповнолітніх» на конкретних прикладах та розвинути свідоме поняття про відповідальність за свої дії у житті. В ході бесіди діти мали змогу задавати запитання, робили самостійні висновки та охоче підтримували бесіду. Захід пройшов у формі діалогу. Учнів зацікавила тема розмови, вони охоче висловлювали свої думки та міркування на тему підліткової злочинності, кримінальної відповідальності та актуальності правильної розстановки життєвих цінностей. Федір Нестеренко у доступній формі виклав учням суть поняття «кримінальна відповідальність неповнолітніх», уміло пов’язав скоєння злочинів із вживанням спиртних напоїв та наркотичних речовин. Зоя Пальошко наголосила на необхідності вести здоровий спосіб життя та правильній постановці мети у житті підлітків.

Підсумком проведення заходу стало усне опитування, у якому учні висловлювали своє ставлення до підліткової злочинності та шкідливих звичок у підлітків та бачення шляхів вирішення даної проблеми. Захід пройшов у привітній та доброзичливій атмосфері, адже подібні лекції стали традиційними у школах району, а правове виховання підростаючого покоління є одним із пріоритетних напрямків роботи спеціалістів служби у справах дітей Тростянецької РДА.

В рамках проведення заходів з нагоди Всесвітнього дня дитини, який відзначається 20 листопада, спеціалістами служби у справах дітей подібні лекції заплановані і в інших школах міста та району.