Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного соціального та пенсійного страхування

Значна кількість громадян України працює за межами держави і не бере участі у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Таким чином, час їх закордонної праці не може враховуватися при майбутньому призначенні пенсії. Єдиною можливістю для таких людей вже сьогодні подбати про своє пенсійне майбутнє є підписання договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. За умови сплати страхових внесків весь період добровільної участі зараховуватиметься до страхового стажу. Розміри страхових внесків обумовлюються в договорі і визначаються особою самостійно, при цьому їх величина повинна бути не менше мінімального та не більше максимального розміру страхових внесків. Безумовно, від суми сплачених страхових внесків та розміру страхового стажу буде залежати розмір майбутньої пенсії. Добровільну участь в системі соціального страхування можуть брати:

 

     - особи, які досягли 16-річного віку і не підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню та не є пенсіонерами, в тому числі приватні підприємці;

     - громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України;

     - іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України;

     - студенти.

Перевагами добровільної участі у системі пенсійного страхування є те, що:

     - страхові внески сплачуються – періоди роботи зараховуються;

     - особа соціально захищена (навіть при настанні інвалідності);

     - відповідний період буде враховано при призначенні пенсії;

   - соціально захищені члени сім’ї такої особи (при призначенні пенсії, наприклад, по втраті годувальника, враховуються всі періоди роботи, за які були сплачені внески).

Страхові внески Ви можете сплатити одноразово за попередні періоди, але не раніше, ніж з 01.01.2004 року. Так сплата страхових внесків за попередні періоди здійснюється однією сумою з моменту підписання договору і за кожний місяць не може бути меншою мінімального страхового внеску.

Працюючи за кордоном, подбайте про власну старість! Візьміть участь у пенсійному страхуванні! Добровільна участь у системі загальнообов’язкового соціального страхування дозволить Вам набути страхового стажу і збільшити майбутній розмір пенсії, а приватні підприємці отримають соціальний захист у випадку тимчасової втрати працездатності (оплата лікарняних Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності) та вразі нещасного випадку на виробництві або захворювань, які спричинили втрату працездатності.

Для отримання консультації звертатися до управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі за адресою: м.Тростянець, вул.Миру, 2, відділ платежів до пенсійної системи, або за телефоном 5-32-86.

 

В.о. начальника управління Пенсійного

фонду України в Тростянецькому районі                                                                   Ольга Кучмій