З турботою про осіб з обмеженими фізичними можливостями

Сьогодні в Тростянецькому районі обліковується 10740 пенсіонерів, з яких 936 є особами з інвалідністю, або 8,7 відсотків від загальної чисельності пенсіонерів. Із зазначеної чисельності 87 пенсіонерів мають статус інвалідів війни, 1265 пенсіонерів є інвалідами праці, 74 мають інвалідність з дитинства. Пенсію по інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання отримують 27 осіб, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - 40 інвалідів.

Пенсійне забезпечення осіб з інвалідністю та надання їм послуг управлінням Пенсійного Фонду України в Тростянецькому районі здійснюється згідно з чинним законодавством та з урахуванням вимог Конвенції про права інвалідів, забезпечення їм можливості доступу до послуг та поінформованості. Особливу увагу потребують особи з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб, учасників антитерористичної операції.

Рівень доступності будь-якої адміністративної будівлі для осіб з обмеженими фізичними можливостями визначається наявністю відповідних засобів доступності, одним з яких є похилі з’їзди – пандуси. Так, як управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі знаходиться на другому поверсі, в управлінні соціального захисту населення Тростянецької РДА на першому поверсі обладнано місце для прийому громадян з обмеженими фізичними можливостями, про що повідомлено біля кнопки виклику спеціаліста. В управлінні забезпечено транслітерацію інформаційних матеріалів, які розміщуються в місцях прийому громадян шрифтом Брайля. З метою покращення доступності до отримання послуг у сфері пенсійного забезпечення, а також спрощення інформування громадян з особливими потребами управлінням використовуються всі доступні засоби: листування, в тому числі електронною поштою, телефонний та “Skape” зв’язок, через «гарячі» телефонні лінії, мобільний зв’язок тощо. Практикуються виїзні прийоми до громадян з особливими потребами безпосередньо за місцем їх проживання.

На постійній основі проводяться інші інформаційно-організаційні заходи, зокрема, круглі столи, зустрічі з пенсіонерами, членами громадських організацій інвалідів – чорнобильців.

 

Начальник відділу персоналу та

організаційно – інформаційної роботи                                             Тетяна Столяренко