Коли пенсія не підлягає індексації

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 року №1078 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення.

Чинним законодавством визначено умови, коли мінімальна пенсія встановлюється в розмірі, який обчислюють виходячи з розміру прожиткового мінімуму.

Згідно із зазначеним Порядком не підлягають індексації пенсії, у складі яких є доплата до прожиткового мінімуму. Така доплата, зокрема, встановлюється відповідно до абзацу першого частини першої статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” тоді, коли розмір пенсії, обчислений з урахуванням стажу та заробітної плати, є меншим від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менше як 15 років для чоловіків і 7,5 років для жінок мінімальний розмір пенсії встановлюється незалежно від місця останньої роботи в розмірі 80% від середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Окрім того, законодавством передбачено встановлення мінімальних розмірів пенсій для інвалідів внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС і пенсій, обчислених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Таким чином, у разі якщо розмір пенсії визначено залежно від прожиткового мінімуму, така пенсія не є об’єктом індексації, тому не індексується.

 

Начальник відділу

обслуговування  громадян                                                                                             Наталія Лещишина