ОЗДОРОВЛЕННЯ - 2018: ШКОЛЯРІ ВІДПОЧИЛИ ЦІКАВО І З КОРИСТЮ

На виконання розпоряджень голів Сумської обласної державної адміністрації від 22.05.2018 №301-ОД «Про організацію оздоровлення, відпочинку та зайнятості дітей, учнівської та студентської молоді влітку 2018 року», Тростянецької районної державної адміністрації від 24.05.2018 № 253-ОД «Про організацію оздоровлення, відпочинку та зайнятості дітей, учнівської молоді влітку 2018 року» у Тростянецькому районі у період з 1 по 20 червня (14 днів за п’ятиденним режимом) тривала відпочинково-оздоровча кампанія, послугами якої було охоплено 214 дітей 6-ти закладів загальної середньої освіти району, що склало 76,2 % від загальної кількості учнів 1-8-х і 10-х класів

Мережу літніх оздоровчих таборів району сформували:
5 пришкільних таборів (в них – 194 дитини, 69 %), а саме – «Сонечко» Білківської ЗОШ І-ІІІ ст. (30 дітей, для учнів початкових класів функціонували 2 мовних загони), «Калинонька» Буймерської ЗОШ І-ІІІ ст. (24 дитини), «Зайченя» Дернівського НВК «ЗОШ І ст. – ДНЗ» (12 дітей), «Сонечко» Полянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» (66 дітей), «Квіткова планета» Люджанського НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ» (42 дитини), «Веселка» Станівської ЗОШ І-ІІ ст. (20 дітей);
1 табір праці та відпочинку (20 дітей, 7 %) – «Патріоти» Білківської ЗОШ І-ІІІ ст. Білківська ЗОШ І-ІІІ ст.
У числі школярів, охоплених оздоровчо-відпочинковими послугами, – 159 дітей пільгових категорій (74,3 % від загальної кількості дітей, охоплених оздоровленням у пришкільних таборах), решта – обдаровані.
Робота відділу освіти Тростянецької районної державної адміністрації та навчальних закладів району була спрямована на реалізацію заходів соціального, виховного, медичного, гігієнічного, спортивного характеру, що мали на меті забезпечення змістовного дозвілля дітей, відновлення фізичних і психічних функцій дитячого організму, розвиток духовності та соціальної активності дітей.
Педагогічними працівниками на період роботи таборів розроблено плани виховної роботи, які включили пізнавально-розважальні заходи спортивно-оздоровчого, еколого-натуралістичного, художньо-естетичного та національно-патріотичного напрямів. З метою задоволення індивідуальних інтересів, нахилів, здібностей і обдарувань дітей під час оздоровчої кампанії кожен навчальний заклад забезпечив реалізацію заходів, серед яких у рамках тематичних днів найбільш популярними були спортивно-розважальні змагання й ігри на свіжому повітрі, інтелектуальні ігри, вікторини та турніри, художньо-естетичні конкурси – поезій, малюнків, виробів декоративно-вжиткового мистецтва, шоу-програми, фестивалі талантів, краєзнавчі туристичні подорожі, музейні екскурсії, екологічні акції тощо.
У пришкільних таборах було організовано безпечне повноцінне харчування дітей відповідно до встановлених фізіологічних і натуральних норм харчування. Його вартість склала 35 грн. у день на одну дитину при дворазовому харчуванні (без залучення батьківських коштів!).

Матеріал наданий КЗ ТРР «Районний методичний центр»