ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТУ ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ

На базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 11 серпня 2017 року відбулося громадське обговорення проекту Державного стандарту початкової освіти за участю заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Подопригори, директора Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторії Гробової. Документ був в онлайн-диспуті на сайті Міністерства освіти і науки України, і метою обговорення стало живе спілкування між учасниками освітнього процесу для вирішення актуальних питань та тлумачення основних положень

До участі запрошено керівників органів управління освітою, методичних об’єднань, представників об’єднаних територіальних громад, активну вчительську спільноту міста та області.

Підтримку всіх освітніх процесів з боку влади висловив заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Микола Подопригора, означивши основними пріоритетами розвитку області школу і учня. Микола Анатолійович закликав присутніх стати прямими та активними носіями змін на місцях, оскільки владні структури можуть бути далекими від проблем та нагальних потреб школи, а активний учитель має доносити загальну позицію до влади та сприяти постійному поступу реформи в школі.

З вітальним словом до присутніх звернулась директор Департаменту освіти і науки Вікторія Гробова, зазначивши, що у форматі обговорень має створитися активна творча група небайдужих прогресивних освітян, яка сприятиме широкому ознайомленню та швидкому впровадженню реформ початкової освіти на місцях.

На заході презентовано загальну концепцію проекту Державного стандарту початкової освіти, акцентовано увагу на проблемних частинах документу.

Жвава дискусія учасників сприяла продуктивності обговорення та глибокому розумінню з подальшим прогресивним втіленням кардинальних змін, продиктованих загальною реформою школи, на місцях.