ОСВІТЯНИ ТРОСТЯНЕЧЧИНИ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ВИШИВАНКИ

В культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію 

Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому. Вона є символом краси, міцного здоров’я та щасливої долі і настільки сильно увійшла до життя української людини, що з’явилося свято – День вишиванки, яке покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу, зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

У 2017 році День вишиванки припадає на 18 травня. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, у школу чи садочок.

Тож освітянська спільнота Тростянеччини не стала виключенням і  долучилася до Всесвітньої акції – учні та вчителі різнобарв’ям вишитих сорочок та суконь продемонстрували вишуканість та унікальність українського вишитого візерунку, що має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. У цей день учні шкіл району поглибили  знання з історії вишивки та  регіональних особливостей народного шитва. У рамках святкування Дня вишиванки були організовані флешмоби «Україна – вишивана», проведені виховні години, бесіди, конкурси пісень та віршів на українську тематику, чим засвідчено високий рівень патріотизму, який досяг небувалих за роки незалежності масштабів.

На даний момент вишиванку можна вважати одним із символів, яким українець може вирізнятися серед інших націй світу. Свято відносно нове, але свої традиції воно вже має, які залюбки підтримують учні та педагоги Тростянецького району.

Радує те, що використання національного одягу в житті стає зовсім не данню моді, а об’єднуючою ідеєю.