Готуємося до Державної підсумкової атестації в 4-х класах

88744714Державна підсумкова атестація у початковій школі проводиться з метою визначення відповідності освітнього рівня учнів 4-х класів вимогам Державного стандарту початкової загальної освіти готовності школярів навчатися в основній школі. У педагогів постійно виникають питання щодо організації та проведення ДПА в початкових класах. Саме для вирішення проблемних питань щодо проведення Державної підсумкової атестації у 4-х класах у 2015-2016 р 15 березня на базі КЗ ТРР «Районний методичний центр» відбулася інструктивно-методична нарада учителів 4 класів. В ході роботи педагоги опрацювали наказ Міністерства освіти і науки України від 08.02.2016р. № 94 «Орієнтовні вимоги до проведення Державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої  освіти у 2015/2016 навчальному році».

Відповідно до вищезазначеного документу, ДПА у 2015-2016 р. проводиться з трьох предметів: української мови, літературного читання та математики у формі підсумкових контрольних робіт. Звернули увагу на чітко визначений термін їх проведення з 12 по 21 травня 2016 р. Учителі четвертих класів детально вивчили орієнтовні вимоги до змісту підсумкових контрольних робіт з кожного предмету, відмітили, що тексти для підсумкових контрольних робіт розробляються методичним об’єднанням учителів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до державних вимог щодо рівня загальної підготовки учня, визначених чинними навчальними програмами для 1-4 класів. В ході опрацювання вимог до формування змісту контрольних робіт було прийняте спільне рішення обрати завдання ІІ комбінації, які дадуть можливість проявити себе учням з різним рівнем підготовки.

Учителі 4 класів опрацювали Інструктивно-методичні матеріали щодо контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів (лист МОН України від 28.01.2014 № 1/9-74) та обговорили вимоги до оформлення підсумкових контрольних робіт з ДПА. За підсумками інструктивно-методичної наради були розроблені рекомендації.

Яна Володимирівна Заговора, методист з початкової освіти

комунального закладу Тростянецької районної ради

«Районний методичний центр»