Воловик Сергій Іванович: для людини з талантом перешкод не існує!

Копия (2) DSC08115 - копия

Виховання дитини, прищеплення їй найкращих рис – доброти, людяності, толерантності в освітній галузі, в основному, здійснюють жінки. А як виховати силу, віру, впевненість, мужність, витривалість?! Напевно, це під силу лише справжньому чоловікові, наприклад, такому, як викладач предмету «Захист Вітчизни» Боромлянського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» – Воловику Сергію Івановичу.

За час своєї педагогічної діяльності, яка розпочалася з 1986 року в Боромлянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, Сергій Іванович проявив себе творчою особистістю. Служба в армії, військова виправка, чітка командна мова дозволили йому гідно перейняти з рук учителів допризовної підготовки юнаків Куца С.І. та Билинки С.І. викладання предмету «Захист Вітчизни».

Вимоги сьогодення ніби повернули обличчям спільноту до даного курсу, але не в Боромлянському навчально-виховному комплексі. Чому? Та тому, що предмет «Захист Вітчизни» викладали та викладають професіонали, які ніколи не стояли осторонь виховання справжнього патріота України. Тому підтвердженням є і науково-методична проблема педагога – «Формування національної свідомості, патріотичних почуттів учнів засобами національно-патріотичного виховання через використання інформаційно-комунікативних технологій у навчально-вихованому процесі».

Сергій Іванович чітко дотримується вимог щодо організації занять із «Захисту Вітчизни», здійснює індивідуальний підхід до учнів із урахуванням стану здоров’я, рівня фізичного розвитку, формує та вдосконалює життєво необхідні знання, уміння та навички учнів щодо захисту Вітчизни, ефективно забезпечує військово-патріотичного виховання школярів. Учитель проводить заняття переважно практичного спрямування, формує в учнів життєві компетентності – здоров’язбережувальну, громадянську та соціальну, навчає мислити, аналізувати, робити висновки. Ефективність занять досягається через високу дисципліну, організованість, відповідальність школярів.

Для результативного вивчення розділів навчальної програми предмету «Захист Вітчизни» педагог створює  ігрові ситуації, що вимагають від учнів швидких  виважених дій, бажання перемоги, застосовує інформаційно-комунікаційні технології, інтерактивні методи навчання – «Мікрофон», «Мозковий штурм», роботу в парах та групах.

Учитель власним прикладом демонструє виконання тих чи інших практичних завдань: подолання перешкод, стройового кроку тощо. Готує юнаків у фізичному, психологічному, теоретичному та практичному планах до майбутньої військової діяльності. Під час проведення навчальних занять забезпечує реалізацію міжпредметних зв’язків. Велику увагу звертає  на  дотримання  правил техніки безпеки, особливо під час користування зброєю, застосування засобів пожежогасіння, виконання стройових команд, вправ із фізичної підготовки, відпрацювання вправ і команд самозахисту тощо. Його учні засвідчують належний рівень володіння теоретичним матеріалом, у них добре сформовані такі практичні навички як одягання протигазу ПЦ-5, ЗЗК, виконання стройових вправ, команд.

Учитель проводить масштабну позакласну роботу військово-патріотичного спрямування: військово-спортивні змагання юнаків 9-11 класів, конкурсні програми «Ну-мо, хлопці!», спортивні свята, тижні цивільного захисту, квест-ігри та ін. Педагог також виховує патріотичну свідомість дітей і під час позакласної роботи на заняттях туристичного гуртка, з вихованцями якого педагог організовує спортивно-туристичні походи. Разом із учнями та директором шкільного «Музею освіти» Яреськовською Олександрою Андріївною працюють над оформленням Куточка бойової Слави, матеріали якого висвітлюють події військового конфлікту, антитерористичної операції на сході України.

Підтвердженням ефективної роботи вчителя є неодноразові командні перемоги  його учнів у районних змаганнях із воєнізованих видів спорту (2012 рік – І місце), зональних змаганнях військово-патріотичної гри «Зірниця»  у місті Охтирці  (2014 рік – ІV місце), районних змаганнях із пішохідного туризму (2014 рік – І місце). Високі показники роботи педагога підтверджують випускники навчального закладу – студенти військових ліцеїв та вищих навчальних закладів військового спрямування.

За сумлінну працю Воловику Сергію Івановичу неодноразово оголошувалися подяки управлінням освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації (2013, 2014 рр.), Тростянецькою районною державною адміністрацією (2013 р.), вручалися грамоти відділу освіти Тростянецької районної державної адміністрації (2010, 2011, 2012, 2015 рр.). У 2012 році за високі показники у професійній діяльності, значний особистий внесок у розвиток освіти Тростянеччини педагог був занесений до районної Дошки пошани «Гордість освіти Тростянецького району».

Готовність до змін, мобільність, здатність до нестандартних трудових дій, відповідальність і самостійність у прийнятті рішень – усі ці характеристики діяльності успішного фахівця в повній мірі стосуються Воловика Сергія Івановича. Він любить свою справу, рідний навчальний заклад, у якому сам навчався й працює дотепер, охоче ділиться досвідом із колегами, бере активну участь у районних та обласних методичних заходах, що проводяться на базі закладу. Досвід його роботи був представлений на обласному семінарі керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів предмету «Захист Вітчизни» у 2013 році.

Діло майстра величає! Для людини з талантом і любов’ю до своєї професії не існує перешкод! І сьогодні ми вшановуємо Воловика Сергія Івановича, високомайстерного та успішного педагога Тростянеччини, як лауреата обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» у номінації «Захист Вітчизни». Джерелом успіху педагога у професійному змаганні стали його рішучість, наполегливість, відповідальність, натхненна та сумлінна праця, безмежна любов до своїх учнів, професіоналізм у реалізації сучасних освітніх завдань, високі моральні якості людини, людини, яка несе в цей світ добро.

PS. На Тростянеччині існує давня добра традиція: для заохочення педагогів, що засвідчують високі показники та вагомі досягнення у професійній діяльності, застосовуються як моральне, так і матеріальне стимулювання. Так, наказом відділу освіти від 08.02.2016 № 35-ОД «Про стимулювання праці педагогів Тростянецького району – учасників ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу  «Учитель року – 2016» Воловику Сергію Івановичу, вчителю Боромлянського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ, лауреату обласного туру Всеукраїнського   конкурсу  «Учитель року – 2016» у номінації «Захист Вітчизни», встановлена надбавка у розмірі 25 % від посадового окладу з 1 лютого 2016 року до 31 січня 2017 року.

Дякуємо Вам, Сергію Івановичу, за творчу працю! Впевнені, що висока думка педагогічної громади Тростянеччини про Вас як особистість і педагога стане джерелом подальшого Вашого професійного розвитку, допоможе розкрити й інші глибини Вашого таланту.

Волочаєва Лариса Анатоліївна, директор

комунального закладу Тростянецької районної  ради

«Районний методичний центр»