«Інтелектуал – 2016»: перших переможців районного турніру визначено

У заголовок

Інтелект у психології визначається як загальна здатність людини до пізнання і вирішення проблем, що впливає на успішність будь-якої діяльності і лежить в основі інших здібностей. Інтелект не зводиться до мислення, хоча саме розумові здібності складають його основу. Загалом інтелект – це система всіх пізнавальних здібностей людини: відчуття, сприйняття, пам’яті, уявлення, уяви і мислення. Поняття інтелекту як загальної розумової здібності застосовується в якості узагальнення поведінкових характеристик, пов’язаних з успішною адаптацією до нових життєвих завдань.

На Тростянеччині одним із інструментів для вимірювання інтелектуальних здібностей та пошуку обдарованих школярів, створення середовища, що стимулює їх творчу та пізнавальну активність, є запроваджений з 2008 року районний турнір для учнів 11-х класів «Інтелектуал року», технологія якого передбачає проведення 2-х відбіркових етапів – шкільного та районного, фінального етапу – інтерактивної інтелектуальної гри п’ятірки лідерів.

Цьогорічний турнір «Інтелектуал – 2016» стартував 9 лютого. Участь у І (шкільному відбірковому) етапі взяли 78 учнів 11-х класів із 8-ми загальноосвітніх навчальних закладів району І-ІІІ ступенів (49,4 % випускників ЗНЗ), із них учнів Тростянецьких СШ № 1 – 6,  № 2 – 22,  № 3 – 11,  № 5 – 17, ЗОШ № 4 – 6, Білківської ЗОШ – 2, Боромлянського НВК – 11, Полянського НВК – 3. Інтелектуальні змагання школярів пройшли у формі комп’ютерного тестування, зміст якого був орієнтований на знання основ шкільних наук – української мови, української літератури, історії, правознавства, математики, фізики, інформатики, хімії, біології, географії. Тестування передбачало виконання упродовж 1 години завдань 2-х типів – запитання з однією (50 завдань) та кількома (50 завдань) правильними відповідями.

            Переможцями І (шкільного відбіркового) етапу районного турніру для творчо обдарованих учнів 11-х класів «Інтелектуал – 2016» стали:

  • Ковальова Олена Андріївна (Тростянецька СШ І-ІІІ ст. № 1);
  • Волошина Тетяна Олександрівна (Тростянецька СШ І-ІІІ ст. № 2);
  • Красніков Андрій Сергійович (Тростянецька СШ І-ІІІ ст. № 3 );
  • Кравченко Катерина Олегівна (Тростянецька ЗОШ І-ІІІ ст. № 4);
  • Андрущенко Юлія Володимирівна (Тростянецька СШ І-ІІІ ст. № 5, 11-А);
  • Сорока Юлія Андріївна (Тростянецька СШ І-ІІІ ст. № 5, 11-Б);
  • Шимко Євген Анатолійович (Білківська ЗОШ І-ІІІ ст.)
  • Михайлик Ігор Андрійович (Боромлянський НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ);
  • Конєв Денис Михайлович (Полянський НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ).

Ця успішна дев’ятка запрошується 2 березня на наступний відбірковий етап змагань, який також буде проведено у формі комп’ютерного тестування знань основ 10-ти шкільних дисциплін, але завдання вже матимуть підвищений рівень складності. Тож, майбутнім учасникам ІІ (районного відбіркового) етапу необхідно докласти певних зусиль у підготовці, аби й наступні змагання принесли успіх. П’ятірка найрезультативніших учнів ІІ етапу прокладуть собі шлях до фіналу, до боротьби за абсолютну перемогу в інтелектуальному марафоні.

Ми вітаємо перших переможців турніру, разом з ними радіємо їх досягненню та  бажаємо їм стрімкого злету в особистому розвитку, реалізації поставленої перед собою як учасником інтелектуального марафону «Інтелектуал – 2016» мети.

Волочаєва Лариса Анатоліївна, директор

комунального закладу Тростянецької районної ради

«Районний методичний центр», заступник голови

оргкомітету районного турніру для творчо

обдарованих учнів 11-х класів «Інтелектуал – 2016»