МІНЦИФРИ НАВЧАЄ УКРАЇНСЬКИХ ШКОЛЯРІВ ТА СТУДЕНТІВ СТВОРЮВАТИ БІЗНЕС

Для цього запустили онлайн-курс із підприємництва для школярів, а у 76 вищих навчальних закладах – курс «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проектами». Про це розповів Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло ФЕДОРОВ

«Ми багато уваги приділяємо цифровізації освіти – це один з наших основних напрямів. Маємо мету навчити цифрової грамотності 6 мільйонів українців. Для цього ми створили проект Дія. Цифрова освіта. Там, зокрема, є великий курс з підприємництва і для школярів, і для студентів», – зазначив Михайло Федоров.

Освітній курс «Підприємництво для школярів» допомагає підліткам розвивати бізнес-мислення та мотивує стати підприємцем. На курсі можна дізнатися, як згенерувати і зафіксувати бізнес-ідею, як створити цінність для клієнта, як скласти бізнес-план своєї ідеї за 30 хвилин.

Дія.Цифрова освіта – перший в Україні масштабний проект, пов’язаний із цифровою грамотністю українців, завдяки якому кожен українець може безкоштовно навчатись у форматі освітніх серіалів. На платформі опубліковано вже більше 45 освітніх серіалів – від штучного інтелекту до сплати комуналки онлайн. Їх переглянули вже понад 500 тисяч українців.

Очільник Мінцифри додав, що цифрової грамотності потрібно навчатися змалку. Тому Мінцифри спільно з МОН працює над переосмисленням шкільного предмету інформатики. У майбутньому школярі з другого класу почнуть вчити інформатику, опановуватимуть цифрові навички, фінансову грамотність, знайомитимуться з цифровими професіями.

Михайло Федоров також підбив підсумки першого року роботи Дії та розповів, як Мінцифри змінює ставлення людей до державних послуг. Зокрема, завдяки послузі з реєстрації ФОП на порталі Дія, вже майже 60% реєструють бізнес онлайн. До цього це робили лише 4% людей. Крім цього, Федоров нагадав про майбутній запуск ще декількох революційних онлайн-сервісів – зміну реєстрації онлайн та цифровий підпис у смартфоні.

За матеріалами: https://www.kmu.gov.ua/news/mihajlo-fedorov-rozpoviv-yak-mincifri-navchaye-shkolyariv-ta-studentiv-pidpriyemnictva