ПОДАРУЙТЕ ДИТИНІ РОДИНУ

Тема взаємин батьків і дітей - певно, найтонша в моральному аспекті людських відносин. І, напевно, немає найважчої зради, ніж найдорожчих, найрідніших людей. В однаковій мірі боляче її відчувати і батькам, яким не виявилося місця в серці дитини, і дітям, які змалку стали зайвими для своїх батьків.

 

Причини бувають різні, проте виправдати можна лише одну - смерть. Всі інші -  просто елементарна байдужість і невдячність за щастя створити і мати справжню родину, мати можливість притиснути до грудей, відчути серцем маленьку крихітку, яка дивиться на тебе усміхненими оченятами і вважає тебе найкращою, найріднішою людиною на землі. Скажіть, що може бути важливішим на цьому світі? Хіба лагідні і мужні синівські обійми схилених роками і працею батьків.

Втім всі ці роздуми, на жаль, для багатьох у нашому суспільстві так і залишаються чужими. У них зовсім інші категорії цінностей і ставлення до них. Як результат - державні дитячі заклади не пустують, а часом переповнені, дітей із статусом сироти та позбавлених батьківського піклування не меншає, росте і число безпритульних, вуличних дітей, які просто нікому не потрібні. У кожного з них своя доля і своя трагедія, свій шлях, який привів їх на вулицю, кинувши, як мовиться, на природній відбір. І щоб розтопити зашкарублі їхні душі, вселити віру у людей, треба дуже постаратись дорослим, які візьмуть на себе таку відповідальність і мужність - подарувати родину такій дитині.

Дитяче сирітство - це, так би мовити, один бік медалі. Подружні пари, які не мають або не можуть мати дітей, відчути щастя материнства і можливість дарувати свою любов дитині. Чому б не об'єднати їхні бажання: потребу в увазі та любові і бажання їх подарувати, аби всі були щасливими? Адже є серед нас люди, які вже так і зробили, ставши самі щасливими, змінивши на краще життя обездолених діточок?

Це суттєвий привід для роздумів всіх нас, надто тих родин, чиї оселі оминув лелека. Все у ваших руках. І тут, як ніде, доречно згадати народну приказку, що людина - коваль свого щастя. Досвід сімейних пар, які одного разу відважилися і змінили своє життя, наповнивши його дитячим щебетом і любов'ю, показує, що важко зробити лише перший крок, а далі все відбувається на відстані душі і нових, красивих почуттів, яким сповнюються серця і дітей, і нових батьків.

Якщо ви не байдужі до долі посиротілих діток, якщо ви бажаєте зробити їх щасливими, подарувавши родинне тепло – звертайтесь до служби у справах дітей, спеціалісти нададуть вам детальну інформацію.