ЗАЙНЯТІСТЬ МОЛОДІ: ПЕРСПЕКТИВИ ПОШУКУ ГІДНОЇ РОБОТИ

Нещодавно  на Тростянеччині пройшов семінар на тему: Зайнятість молоді: перспективи пошуку гідної роботи. Сучасна ситуація з трудовою зайнятістю молоді, що погіршилася в результаті глобальної економічної кризи, стає терміновим викликом з довгостроковими наслідками як для молодих людей, так і для суспільства в цілому. Сама по собі молодь є однією із найбільш зацікавлених сторін у пошуку гідної і продуктивної роботи.

Маючи менше досвіду і менше навичок, ніж багато дорослих людей, молодь часто зіштовхується із особливими труднощами при пошуку роботи. Молоді люди вважають, що системи вищої освіти не враховують реальні потреби ринку праці. Вони зауважили, що їх формальна навчальна програма часто є надмірно теоретичною, що залишає студентів без практичних навичок, потрібних для робочої сили. Деякі студенти постійно відкладають свій вихід на ринок праці, продовжуючи своє навчання, або шукають роботу низького рівня. Таким чином, між навчальними закладами і роботодавцями має бути налагоджений кращий зв`язок.

Молоді люди також виділяють проблему розриву в якості освіти, яку отримують в приватних і державних навчальних закладах, адже випускники приватних шкіл мають перевагу перед випускниками державних закладів на ринку праці. Більш позитивний погляд існує на можливості, які пропонує неформальна освіта, яка може доповнити формальну важливими певними навичками, а також є виходом для молоді, яка не має доступу до отримання формальної освіти.