СІМЕЙНИЙ ЗАТИШОК – КОЖНІЙ ДИТИНІ

 Одним із головних пріоритетів нових соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України» - сімейний затишок – кожній дитині. В останній час в Україні інтенсивно розвивається інститут замісних форм сімейної опіки (прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу тощо).

Будинок дитини, інтернат не можуть замінити людині дім.  Тому для зцілення дитині, яка позбавлена батьківського піклування з різних причин, насамперед потрібна родина, у якій вона зможе побудувати нові стосунки.

Найкращий вихід – прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. Зрозуміло, що процес переходу дітей із інтернатних закладів та вкрай дисфункційного оточення біологічних батьків у сімейні форми опіки можливий лише за умови існування достатньої кількості громадян, готових прийняти таких дітей.  Адже прийомне батьківство – це особливе, терапевтичне батьківство.

Оздоровлення маленьких громадян, які зазнали скривдження, занедбання, веде до оздоровлення нас як суспільства. Допомагаючи загоїти внутрішні «рани», прийомна родина робить важливу роботу не лише для самої дитини, але й для усіх нас як громади, очищуючи внутрішній світ малечі від «токсинів» ненависті та жорстокості. Їхня робота є такою важливою. І ми повинні підтримати їх. У цьому велика надія для нас, що розвиток сімейних форм опіки нестиме краще майбутнє не лише маленьким громадянам, але усім нам - дорослим як суспільству.

На даний час у Тростянецькому районі існує 7 прийомних сімей, в яких виховується 13 дітей, позбавлених батьківського піклування.  Перша прийомна сім’я була створена у 2007 році. На сьогоднішній день ми маємо 4 сімейні пари – кандидати на створення прийомної родини.

Якщо Вам не байдужа доля дітей, яким потрібна сім’я, знайте – тільки Ви можете їх врятувати!  Візьміть хлопчика чи дівчинку у свою родину!

РЦ СССДМ  тел. 5-19-69