«Вишневі усмішки»

20 жовтня в Охтирському районному будинку культури пройшов обласний конкурс сатири і гумору «Вишневі усмішки», який вже більше  двадцяти років збирає поціновувачів українського гумору, а також популяризує творчість відомого земляка. В фойє будинку культури на гостей чекала святкова виставка «Чарівник сміху» та театралізований ярмарок «Веселе подвір’я» за участю народного вокального ансамблю «Веселка» Височанського СБК, народного фольклорного ансамблю Довжицького СБК та вокального ансамблю Пологівського СБК.

На початку заходу учасників привітали: головний спеціаліст управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації Тетяна Коршак,директор Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв Євгенія Бистрицька, начальник відділу культури і туризму Охтирської районної державної адміністрації Ніна Шаталова. У своїх виступах вони зазначили важливість проведення конкурсу саме на Батьківщині корифея українського гумору – Остапа Вишні, який своєю творчістю  прославив Сумщину.

   В конкурсі прийняли участь театральні колективи і окремі виконавці  різних вікових категорій, які представили гумористичні твори Остапа Вишні та сучасних українських авторів-гумористів. Тростянецький Палац дітей та юнацтва представляли вихованці гуртків «Дитячий театр» Мунтяну Анастасія, Великород Олеся (кер. Овєчкіна О. К.), Кравцун Мирослава (кер. Гробов Р. А.) та Петруша Софія (кер. Бєльська А. І.)

Кожен конкурсний виступ був схожий на невелику виставу, а влучне слово та  органічно створений сценічний  образ не залишили байдужими глядацьку аудиторію. За рішенням компетентного журі Мунтяну Анастасія в своїй віковій категорії посіла 1 місце, а Кравцун Мирослава  - 3 місце.

 Конкур вкотре підтвердив, що тонкий гумор Остапа Вишні залишається актуальним і в наш час.