Звіт про роботу Центру надання адміністративних послуг Тростянецької районної державної адміністрації за 2015 рік

Центр надання адміністративних послуг Тростянецької районної державної адміністрації - це постійно діючий робочий орган Тростянецької районної державної адміністрації, створений 26 червня 2012 року розпорядженням голови райдержадміністрації №318-РД, в якому надаються адміністративні послуги через адміністратора шляхом його взаємодії з суб’єктами надання адміністративних послуг
та Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» основним завданням Центру надання адміністративних послуг є прийняття звернень від громадян, суб’єктів звернення та в результаті надання, в найкоротші строки  за мінімальну кількість відвідувань громадян, якісних адміністративних послуг.

Центр постійно працює над організацією щодо спрощеної процедури прийняття звернення від громадян та поліпшення якості надання адміністративних послуг. 

Центр надання адміністративних послуг Тростянецької районної державної адміністрації- це:

·        простота в обслуговуванні;

·        своєчасність надання послуг;

·        розширені та зручні часи прийому, у т.ч. робота без перерви та у суботу;

·        організація надання послуг у найкоротший строк за мінімальної кількості відвідувань суб’єктів звернень;

·        новий підхід до прийому заявників – у відкритому приміщенні замість кабінетно-коридорної системи.

          До переліку адміністративних послуг які затверджені розпорядженням голови Тростянецької районної державної адміністрації № 300-ОД від 04.07.2014 р входять послуги передбачені розпорядженням Кабінету Міністрів України № 523-р від 16.05.2014р та послуги структурних підрозділів Тростянецької РДА. Перелік адміністративних послуг включає 57 послуги:

з яких 30 це послуги Тростянецького районного управління юстиції;

8 послуг Тростянецького районного сектору Державної міграційної служби;

13 послуг відділом Держгеокадастру у Тростянецькому районні ,

6 послуг структурних підрозділів Тростянецької районної державної адміністрації. 
         За підсумками  2015 року адміністраторами в приміщенні Центру прийнято близько 9029 послуг та надано 8832 адміністративні послуги тобто в середньому за місяць один адміністратор  приймає 190 звернень від громадян. Крім того надано 9062 консультації суб’єктам звернення з різних питань. 

        На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)», розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 №523-р «деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг» з 22 жовтня 2015 року через адміністраторів в приміщенні Центру почали надаватися послуги з питань реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Кількість наданих адміністративних послуг в ЦНАП за 2015 рік

      Для забезпечення зручності та оперативності обслуговування громадян в Центрі вживаються заходи для запобігання утворення черг, а саме здійснюється попередній запис суб’єкта звернення на прийом до адміністратора на визначену дату та час. Попередній запис здійснюється шляхом особистого звернення або ж з допомогою телекомунікаційного зв’язку (телефон, інтернет). Суб’єктами надання адміністративних послуг розроблені інформаційні та технологічні картки, що розміщені на інформаційних стендах, де у повному обсязі надана  інформація про функції, завдання та основні напрями діяльності Центру та перелік необхідних документів для отримання адміністративної послуги. На офіційному веб-сайті Тростянецької районної державної адміністрації  створено розділ «Адміністративні послуги», на якому можна ознайомитись з інформацією щодо графіку роботи Центру, переліку адміністративних послуг, які надаються в Центрі. З інформаційними та технологічними картками    також постійно оновляється та   висвітлюється актуальна інформація щодо змін в законодавстві. Також слід відмітити, що всі адміністративні послуги надаються в терміни визначені законодавством в разі їх порушення суб’єктам звернення надаються проміжні відповіді з поясненням причини невчасного виконання  відповідних документів.

Необхідно зазначити що з метою удосконалення роботи Центру надання адміністративних послуг  протягом 2015 року проведено 9 навчальних заходів за участю представників територіальних органів виконавчої влади  та адміністраторів Центру  з питань організації надання якісних адміністративних послуг.  

Штатна чисельність працівників Центру надання адміністративних послуг в порівняні з 2014 роком збільшилась на 4 одиниці  і  на даний час складається із 5 адміністраторів та керівника Центру.

З метою поліпшення якості надання адміністративних послуг у Тростянецькому районні  24.12.2015 року рішенням четвертої сесії сьомого скликання Тростянецької районної ради було вирішено продовжити терміни дії Програми фінансового сприяння діяльності Центру надання адміністративних послуг Тростянецької районної державної адміністрації на 2016 рік. Відповідно до затвердженої прогарами на 2016 рік  з районного бюджету виділено 112 300 грн. на утримання приміщення Центру та матеріально-технічного забезпечення роботи працівників в Центрі.

           Для створення належних умов щодо надання адміністративних послуг  Центру надання адміністративних послуг, виділено окреме приміщення в центральній частині міста Тростянець, по вулиці Миру, 6 загальною площею 93,6 кв. м.  Вхід до приміщення Центру облаштований пандусом для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Приміщення Центру має зону очікування та інформування, зону обслуговування, закриту частину для обробки документів та  кімнату для зберігання документів (архів). Поряд з приміщенням розташоване місце для паркування автомобілів. В Центрі розміщено 6 інформаційних стендів зі зразками заповнення заяв необхідних для отримання адміністративних послуг, переліком документів необхідних для отримання адміністративних послуг, та інформаційними і технологічними картками адміністративних послуг. Для зручності відвідувачів  є доступ до мережі Інтернет, розташовані  зручні місця для сидіння.                 

        У Центрі надання адміністративних послуг створенні доступні і зручні умови для швидкого вирішення будь-яких проблем громадян, фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, забезпечення прозорості та відкритості розгляду звернень, запровадження сучасних форм надання послуг, що сприяє підвищенню рівня якості життя, унеможливлює будь - які корупційні діяння з боку посадових осіб адміністративних органів й заповнення документів.

 

Керівник ЦНАП

Тростянецької РДА                                                                                                                С.В. Андрух