190 ТИСЯЧ ГЕКТАРІВ ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕДАНО У ВЛАСНІСТЬ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Про це голова облдержадміністрації Василь ХОМА розповів журналістам телеканалу СТС

«Земельна реформа, запровадження ринку землі – це відкритість і прозорість. Ринок землі формується тоді, коли є вільний обіг земель, – говорив очільник облдержадміністрації. – І сьогодні земельна реформа, перш за все, потрібна територіальним громадам, які надалі самостійно розпоряджатимуться отриманими землями, що підвищить ефективність їх використання».

За словами Василя Хоми, станом на 1 січня 2021 року на Сумщині передано земель сільськогосподарського призначення державної форми власності сільським, селищним, міським радам загальною площею 190 тис. га. Згодом буде передано ще близько 3 тис. га землі. На цьому процес передачі земель із державної у комунальну власність не завершується. У ході проведення інвентаризації землі та формування земельних ділянок вони й надалі будуть передаватися громадам.

Голова облдержадміністрації наголосив, що наразі принципово важливо завершити процес передачі землі сільськогосподарського призначення державної форми власності у комунальну власність громад, адже від цього залежить наповнення місцевих бюджетів, залучення інвестицій. А збільшення коштів у місцевих бюджетах – це розвиток інфраструктури громади: побудова доріг, водогонів, сучасних навчальних закладів і амбулаторій.

«Бюджет наповнюватиметься за рахунок зменшення можливостей для корупції, ефективного розпорядження землями та зростання продуктивності в агросекторі. За оцінками експертів, орієнтовні обсяги додаткових надходжень до місцевих бюджетів від сплати за оренду землі можуть зрости на 30-40%», – пояснив Василь Хома журналістам.