УСІ 57 ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД СУМЩИНИ СТВОРИЛИ ФІНАНСОВІ ОРГАНИ

Про це стало відомо за інформацією Державної казначейської служби України

«Усі 57 тергромад Сумщини створили фінансові органи. Нам приємно, що ми також долучилися до цього процесу, адже майже щодня наша команда консультувала фахівців тергромад щодо створення фінансових органів, їх структури та функцій», – розповіла керівниця Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Марина ЛОБОВА.

За її словами, створення місцевих фінансових органів є обов’язковим, враховуючи зміни, внесені ВРУ 17 вересня 2020 до Бюджетного кодексу України. Таким чином, визначивши, що місцевий фінансовий орган – це установа, що здійснює функції зі складання, виконання місцевих бюджетів, контролю за витрачанням коштів розпорядниками бюджетних коштів, а також інші функції, пов’язані з управлінням коштами місцевого бюджету.

«Якщо в громаді не створений фінвідділ, то і фінансувати свої підвідомчі заклади, сплачувати зарплату працівникам громади, та робити багато інших справ та заходів, на які передбачені кошти в місцевому бюджеті, громада не зможе. Тому, цей показник говорить що всі громади Сумщини  вчасно перейшли на «рейки» сталого фінансування своїх видатків», – зазначила Марина Лобова.

За інформацією Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою»