У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ БОЧЕЧКІВСЬКА ГРОМАДА ПЛАНУЄ СТВОРИТИ ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ І КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД З БЛАГОУСТРОЮ

Зазначену тему обговорювали фахівці територіальної громади з командою Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою»

За інформацією громади, наразі на території Бочечківської сільської ради надання соціальних послуг забезпечує Територіальний центр соціального обслуговування населення. Але враховуючи потреби мешканців в соціальних послугах, керівництво тергромади вивчає алгоритм реорганізації цього закладу в Центр надання соціальних послуг. 

Це дасть можливість збільшити обсяг надання соціальних послуг, тобто ввести за необхідності такі послуги: догляд вдома, денний догляд, догляд стаціонарний, підтримане проживання, соціальна адаптація, екстрене (кризове) втручання, консультування, соціальний супровід, представництво інтересів, натуральна допомога.

Радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування Сумського регіонального офісу Тетяна КОРОБКА зазначила, що при створенні закладу соціального спрямування рекомендується керуватись Типовим положенням про Центр надання соціальних послуг, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2020 №177 «Деякі питання діяльності центрів надання соціальних послуг». У Положенні надається перелік відділень, які може мати типовий Центр надання соціальних послуг.

Радниця з питань місцевих фінансів та управління Сумського регіонального офісу Ірина АЛЄЄВА додала: «Щоб зрозуміти, які відділення необхідні, по перше, керівництво громади має вивчити потреби жителів громади в послугах, по друге, зрозуміти стандарти послуг, по третє, обрахувати вартість послуг, й потім уже визначитися, які додаткові соціальні послуги та відділення необхідно ввести».

Також радники Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» під час консультації разом з фахівцями Бочечківської сільської ради обмірковували питання організації благоустрою в населених пунктах громади.

«Наразі сільська рада не може залучати до виконання робіт з благоустрою своє комунальне підприємство, оскільки вони є пов'язаними між собою особами  згідно з Податковим кодексом України і відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» комунальне  підприємство не може брати участь у процедурі закупівлі, – зазначив Бочечківський сільський голова Віктор БОРОШНЄВ. – А враховуючи вимоги ЗУ «Про благоустрій населених пунктів», сільська рада має визначити на конкурсних засадах підприємства, відповідальні за утримання об’єктів благоустрою. Тому постає питання, як не втратити своє ж комунальне підприємство і не порушувати діюче законодавство».

Радниця з питань місцевих фінансів та управління Сумського регіонального офісу Ірина Алєєва роз’яснила: «Вирішити це питання можна наступним шляхом: сільська рада затверджує місцеву програму, наприклад, щодо організації благоустрою, та передбачає кошти на її реалізацію відповідно до статті 91 Бюджетного кодексу України. Оскільки комунальне підприємство не є бюджетною установою, то кошти з бюджету воно може отримувати як одержувач бюджетних коштів. Для отримання фінансування КП відкриває рахунок в органах Казначейства і забезпечує використання коштів на підставі плану використання бюджетних коштів».

Робота у Бочечківській тергромаді зі створення Центру надання соціальних послуг та комунального закладу з благоустрою триває.

За матеріалами Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою»