ГРОМАДИ МАЮТЬ СТАТИ ПОВНОЦІННИМИ ГОСПОДАРЯМИ НА СВОЇЙ ТЕРИТОРІЇ

На цьому під час зустрічі з головами громад Сумського району наголосив голова Сумської облдержадміністрації Василь ХОМА

Заступник голови облдержадміністрації Віталій МАКСИМЕНКО доповів, що в Сумському районі активно відбувається передача об’єктів комунальної власності. Наразі з 68 об’єктів передано 65 або 96% (42 заклади освіти, 10 об’єктів культури, 7 – соціального захисту, 3 – охорони здоров’я і 3 спортивні об’єкти ).

У розмові з очільником облдержадміністрації голови громад озвучили ряд проблемних  питань, які виникають в ході реорганізації районних державних адміністрацій.  

Василь Хома зазначив, що голови громад мають всі повноваження та кошти, щоб налагодити ефективну роботу в громадах, розвивати свої території, покращувати рівень життя людей. Це стосується і затвердження ефективної структури виконавчих органів міських, сільських та селищних рад і розвитку освіти, медицини, соціального захисту в громадах.

«Відшукуйте можливість залучення молодих спеціалістів до роботи в лікарнях. Вирішуйте проблему і з покращенням харчування дітей у школах, прописуючи технічні умови на тендерах так, щоб залучати кращих постачальників. Адже якісне харчування дітей – це їх здоров’я», – підкреслив Василь Хома.

Голова облдержадміністрації наголосив, що громади мають стати повноцінними господарями на своїй території. А керівники громад несуть за це відповідальність перед людьми, які їх обрали на ці посади.

«Якість надання медичних, освітніх, соціальних послуг у територіальних громадах – це ваш обов’язок і ваша відповідальність перед вашими жителями», – відзначив Василь Хома.