ВАСИЛЬ ХОМА: МИ МАЄМО ВИКОНАТИ ЗАВДАННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ТА УРЯДУ ЩОДО ЗАВЕРШЕННЯ РЕФОРМИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

На цьому голова Сумської облдержадміністрації наголосив під час наради з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації та головами райдержадміністрацій

«Президентом України Володимиром ЗЕЛЕНСЬКИМ підписано Закон, який регламентує процес децентралізації (закон про реорганізацію громад та районів). Ми очікуємо проєкт Постанови Кабміну, який детальніше регламентуватиме процеси реорганізації райдержадміністрацій та районних рад, – зазначив Василь ХОМА. – Ми повинні підійти до цього серйозно. Основні питання маємо завершити до кінця цього бюджетного року».

За словами голови облдержадміністрації, райдержадміністрації та районні ради мають передати заклади освіти, охорони здоров’я, культури, спорту, житлово-комунальну інфраструктуру у власність об’єднаних територіальних громад. І ці питання треба вирішувати негайно, адже саме зараз проходять перші сесії в новостворених об’єднаних громадах, затверджуються бюджети на наступний рік, формуються виконкоми та виконавчі органи місцевих рад (галузеві відділи) тощо.

За результатами наради голова облдержадміністрації надав протокольні доручення. Зокрема, заступнику голови облдержадміністрації Віталію МАКСИМЕНКУ необхідно забезпечити надання методичної допомоги райдержадміністраціям  щодо реалізації процесу децентралізації; забезпечити складання (корегування у разі потреби) спільних планів дій райдержадміністрацій і ОТГ щодо передачі майна, прав та обов'язків, які належали райдержадміністраціям, що припиняються, залучивши відповідний структурний підрозділ Департаменту економічного розвитку і торгівлі тощо.

Голови райдержадміністрацій, згідно з дорученням Василя Хоми, мають провести відповідну роботу з головами ОТГ про визначення потреби в коштах під час формування бюджетів для передачі майна, прав та обов'язків, правовстановлюючих документів на землю, об'єкти нерухомого і рухомого майна, транспортні засоби, виготовлення печаток і штампів, перереєстрацію, переукладання угод, отримання ліцензій організацій, які будуть передаватися в ОТГ.

Крім того, керівники районів повинні спільно з обласними Департаментом соціального захисту населення, Департаментом освіти і науки, управлінням охорони здоров'я забезпечити дієвий контроль за створенням в ОТГ відділів соціального захисту населення, управління освітою та охорони здоров'я та розробити спільно з райдержадміністраціями і довести для кожної ОТГ рекомендовану штатну чисельність і структуру підрозділів.

Заступникові голови облдержадміністрації Сергію ПАХОЛЬЧУКУ разом із Департаментом містобудування та архітектури облдержадміністрації було доручення проаналізувати отримані від голів райдержадміністрацій пропозиції щодо забезпечення процесу створення в ОТГ підрозділів архітектури, капітального будівництва, інфраструктури, житлово-комунального господарства, передачі їм відповідного майна, документації і повноважень.

Василь Хома наголосив, що всі ці завдання мають бути виконані у встановлені терміни, адже від цього залежить якість надання освітніх, медичних, соціальних та інших послуг жителям Сумщини.

Довідково. 5 грудня в газеті «Голос України» опубліковано текст Закону №1009-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій» (законопроект №3651-д). Закон набув чинності з 6 грудня.